Krzysztof Hołowczyc zajmuje czwarte miejsce w Rajdzie Dakar [zdjęcia]

Robert Orzechowski
Krzysztof Hołopczyc zajmuje piate miejsce w Rajdzie Dakar
Krzysztof Hołopczyc zajmuje piate miejsce w Rajdzie Dakar holek.pl
Krzysztof Hołowczyc, razem z debiutującym swoim nowym w Rajdzie Dakar pilotem Xavierem Panseri, zajęli piąte miejsce na mecie pierwszego etapu. Do prowadzącego Nasser’em Al-Attiyah, stracili 1 minutę 16 sekund.

Krzysztof Hołowczyc zajmuje piate miejsce w Rajdzie Dakar

Krzysztof Hołowczyc jadący Mini All 4 Racing okazał się być najlepszym z Polaków podczas pierwszego rozpoczynającego dwutygodniowy rajd odcinka. Mini z numerem 307 przez cały czas trzymało się blisko czołówki. Rozważna a zarazem szybka jazda Hołowczyca zapewniła jemu i jego pilotowi bardzo wysoką 5. pozycję. Niewielka strata daję dużą szansę na walkę o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej.

„Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy. Starałem się jechać mądrze, nie szarżować zbytnio ale jednocześnie nie odstawać od czołówki. Pierwszy odcinek był bardzo szybki ale i w miarę przyjemny. Jestem też bardzo zadowolony z współpracy z Xavierem. To jego Dakarowy debiut, spisał się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że z każdym etapem będziemy zajmować wyższe lokaty i jednocześnie piąć się do góry w klasyfikacji generalnej. Ogromnego pecha miał niestety nasz kolega z zespołu Nani Roma, którego Mini uległo awarii już na samym początku oesu. Niestety taki jest motosport, tu nie ma murowanych liderów…”

Marek Dąbrowski i Mark Powell zajęli 15 miejsce w wynikach oesu. Adam Małysz był osiemnasty ustępując o 3 sekundy szefowi zespołu SMG, Philippe'owi Gache.

Dla samochodów dzisiejszy odcinek specjalny wynosił 170 km, motocykliści, quady i załogi ciężarówek miały do pokonania o pięć km więcej. Po dotarciu do mety zawodników czekało jeszcze 519 km dojazdówki do pierwszego biwaku w Villa Carlos Paz.

Aktualizacja: Decyzją sędziów Nasser al-Attiyah został ukarany doliczeniem dwóch minut za przekroczenie dozwolonej prędkości w strefie z ograniczeniem. W konsekwencji Kataryjczyk stracił pozycję lidera i uplasował się na siódmej pozycji. Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Xavier Panseri awansowali na czwarte miejsce.