mat. prasowe mat. prasowe

W ten weekend przenosimy się do wioski smerfów. Jaką rolę byście tam pełnili?

Smerfy to fikcyjna rasa niebieskich stworzeń autorstwa belgijskiego rysownika Pierre'a Culliforda, który tworzył pod pseudonimem Peyo. Pierwszy raz smerfy pojawiły się w 1958 w komiksie Johan & Pirlouit. Dość szybko stały się ulubieńcami belgijskich dzieciaków i w 1963 roku został wydany pierwszy komiks w całości poświęcony niebieskim bohaterom.

W Polsce smerfy są głównie znane za sprawą serialu animowanego, który pierwszy raz zagościł na antenie TVP w 1987 roku. W 2011 roku do kin trafił trójwymiarowa animacja "Smerfy", w której tytułowe postacie uciekły przed Gargamelem aż do Nowego Jorku. Smerfy powróciły do kin dwa lata później.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ, KTÓRYM SMERFEM JESTEŚ?Weekendowicze! Zweryfikujcie rzeczywistość z tym, co wywróżyło Wam Nasze Miasto i w komentarzach poniżej podzielcie się swoimi wynikami.

Zobacz także: Quizy w Naszym Mieście - kliknij!

Quizy

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!