Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach oficjalnie rozpoczyna działalność! 19 stycznia wręczono certyfikat umożliwiający działalność lotniska, a 20 stycznia 2016 pierwszy lot z Berlina oficjalnie zainaugurował otwarcie lotniska.

W dniu wczorajszym w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego miało miejsce oficjalne wręczenie dokumentu potwierdzającego...

Posted by Port Lotniczy Olsztyn - Mazury on 19 stycznia 2016


Lotnisko w Olsztynie: Oficjalne otwarcie i pierwszy samolot [loty, ceny biletów, dojazd]Port Lotniczy Olsztyn-Mazury znajduje się w województwie warmińsko–mazurskim w miejscowości Szymany oddalonej o10 km od Szczytna i 58 km na południe od stolicy województwa - Olsztyna. Nowoczesny, międzynarodowy port posiada pełną infrastrukturę przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym i czarterowym. Potencjał portu w zakresie rocznej obsługi pasażerów sięgać ma 500 000 osób.

Lotnisko w Olsztynie - bilety, loty
Z lotniska w Szymanach polecimy do takich miast, jak: Warszawa, Zielona Góra, Olsztyn Mazury, Kraków i Berlin. Więcej informacji o lotach znajdziecie na stronie przewoźnika - sprintair.eu. Na przykład za lot do Niemiec zapłacimy obecnie 349 zł za przelot w jedną stronę.

Lotnisko Szymany - dojazd - pociąg
Do portu lotniczego możecie dojechać pociągiem. Od 21 stycznia 2016 roku uruchomiane zostają połączenia kolejowe na trasie Szymany – Szczytno – Olsztyn Główny. Będzie kursował na tej linii szynobus, który może pomieścić 107 podróżujących, którego zadaniem jest przede wszystkim dowóz pasażerów korzystających z oferowanych połączeń lotniczych. Czas podróży z Dworca Olsztyn Główny do lotniska w Szymanach będzie trwał około godziny.

Lotnisko Szymany - dojazd - autobus
Do portu lotniczego można dotrzeć korzystając z bezpośrednich połączeń autobusowych:
Olsztyn – Port Lotniczy Olsztyn Mazury (czas przejazdu ok.1h)
Szczytno – Port Lotniczy Olsztyn Mazury (czas przejazdu ok. 15 min)

Lotnisko Szymany - dojazd - taxi
Postój Taxi znajduje się przed głównym wejściem terminala.

Lotnisko Szymany - dojazd - samochód
Pasażerowie podróżujący z Olsztyna: droga krajowa nr 53 w kierunku Szczytna, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Łomży: droga nr 645 w kierunku Wielbarka, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Białegostoku: drogi krajowe nr 67, 64, 61, 53, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Ostrołęki: droga krajowa nr 53, następnie droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Suwałk: drogi nr 655, 661, droga nr 16 w kierunku Ełku, droga nr 63 w kierunku Pisza, następnie drogi krajowe nr 58 w kierunku Szczytna i nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Bezled: droga krajowa nr 57 w kierunku Szyman.
Pasażerowie podróżujący z Kaliningradu: droga A 195 kierująca do przejścia granicznego w Bezledach, następnie drogi krajowe nr 51 i nr 57 w kierunku Szyman.

Dojazd do lotniska ze Szczytna stanowi droga nr 57 Szczytno – Wielbark, a bezpośredni zjazd z drogi krajowej do lotniska znajduje się obok przejazdu kolejowego. Nowa droga dojazdowa do lotniska z drogi nr 57 to odcinek 800m stanowiący bezpośredni dojazd do terminala. Droga jest oświetlona, posiadająca także nową ścieżkę rowerową. Port Lotniczy zapewnia pełną infrastrukturę parkingową na ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych.

Lotnisko w Olsztynie - spottersi
Planespotting. - Dbając o wizerunek portu przyjaznego Spottersom oraz wychodząc naprzeciw potrzebom fanów plane spottingu oddajemy do ich dyspozycji taras spotterski z bezpośrednim widokiem na panoramę lądowiska.
Górka to miejsce ogólnodostępne, darmowe i zadaszone z miejscami do siedzenia.
Będzie też możliwość zorganizowania wycieczek dla spottersów. Osoby zainteresowane, zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne proszone o kontakt w celu ustalenia szczegółów - informują na stronie internetowej przedstawiciele lotniska.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie lotniska: mazuryairport.pl

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

janek (gość)

Po co im lotnisko, skoro tambylcy praktycznie się nigdzie nie ruszają? Taki przeciętny olsztynianin, z nieprzymuszonej woli, to może raz na pół roku oddala się od domu o 100 km... No jak pogrzeb w rodzinie, to pojedzie. Jak Święto, to się ruszy. Ale żeby coś zobaczyć? Widział w TV. Zwiedzić? Nogi bolą. Odpocząć? Podróże męczą. Niemobilna nacja jak pierun i nieciekawa absolutnie tego, co za stodołą. Bo daleko, bo jechać trzeba, bo wiatr, deszcz, bo słońce... A matko boska, jeszcze do kantoru by trza iść, a to tyle problemów! O, nad jezioro obok to jeszcze może, może. Ale zaparkować nie będzie gdzie, a autobusem niewygodnie i biletów nie ma, a kiosk daleko.

Osol_One (gość)

Brawo dla redakcji - "Z lotniska w Szymanach polecimy do takich miast, jak: Warszawa, Zielona Góra, Olsztyn Mazury, Kraków i Berlin. "

Nie wiedzialem ze mozna leciec z olsztyna do olsztyna :) ciekawe ile taki bilet kosztuje ?