Maciej Sarnacki zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w judo

Robert Orzechowski
Maciej Sarnacki zdobył złoty medal
Maciej Sarnacki zdobył złoty medal foto: maciej sarnacki
Maciej Sarnacki, zawodnik Gwardii Olsztyn, wywalczył złoty medal, na mistrzostwach Polski seniorów w judo. Wszystkie swoje walki wygrał przed czasem.

Reprezentant Warmii i Mazur startował w kategorii wagowej +100 kg i wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. W finale bez problemów pokonał Damiana Nasiadko z Wybrzeża Gdańsk. W najbliższym czasie olsztynianin będzie nadal rywalizował w turniejach z cyklu Grand Prix oraz Grand Slam, w których zbiera cenne punkty w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W Kielcach wystąpili również trzej inni judocy z naszego regionu. Kamil Kozłowski z Gwardii Olsztyn w kategorii wagowej 90 kg był siódmy, natomiast jego klubowy kolega – Piotr Ursel pożegnał się z turniejem już po pierwszym pojedynku. Na tym etapie swoje starty zakończył Piotr Majewski z elbląskiej Tomity (90 kg).

źródło: warmia.mazury.pl

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego