Maciej Sarnacki zdobył złoty medal w Pucharze Świata

Robert Orzechowski
Podczas odbywającego się w Warszawie Pucharu Świata judo mężczyzn, zawodnik Gwardii Olsztyn, Maciej Sarnacki, stanął na najwyższym podium w w kategorii wagowej 100+.

Zawodnik Gwardii Olsztyn w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. W kolejnych rundach nie dał szans reprezentantom Rosji oraz Mongolii, których pokonał przed czasem. W półfinale zmierzył się z judoką z Turcji, a w finale już w pierwszej minucie zdobył ippon i tym samym wygrał z Koreańczykiem Kingiem Sung Minem.

W zawodach startował również klubowy kolega Macieja Sarnackiego – Kamil Kozłowski. W pierwszej rundzie w kategorii wagowej 90 kg przegrał przez ippon z Ukraińcem i odpadł z dalszej rywalizacji.

Punkty zdobyte w warszawskim Pucharze Świata zaliczają się do kwalifikacji olimpijskich do Rio de Janeiro w 2016 roku.

źródło: warmia.mazury.pl

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego