Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mio Spirit 7500 LM - recenzja niedrogiej nawigacji samochodowej z mapą Europy

Materiał Partnera Zewnętrznego
Przetestowaliśmy niedrogą nawigację samochodową sprzedawaną wraz z mapami wszystkich krajów Europy i dożywotnią aktualizacją tychże. Ciekawych funkcji jest sporo, ale czy aby na pewno żadnej nie zabrakło?

Nawigacja dedykowana? To ma sens!
\
Kierowcy dzielą się zasadniczo na trzy grupy jeśli chodzi o podejście do skutecznego nawigowania samochodem do celu. Pierwsza grupa korzysta ze smartfonów i za nic w świecie nie zamieniłoby map Google na co innego. Druga grupa to kierowcy korzystający z dedykowanych nawigacji różnej maści. W skład trzeciej z grup wchodzą tradycjonaliści nawigujący za pomocą papierowej mapy, często wydanej przed rokiem 2000. Powiecie pewnie, że są jeszcze osoby jeżdżące bez żadnych wspomagaczy, jednak ci ograniczają się do wypadów do kościoła, do sklepu po bułki i skupiający się głównie na jeździe "wokół komina". Ja należę do drugiej grupy osób.

Nawigacja dedykowana to świetne rozwiązanie dla osób jeżdżących za granicę, które nie chcą wydawać pieniądze na drogie pakiety internetowe w roamingu, niezbędne do poprawnego działania nawigacji online w smartfonach. Testowany przeze mnie Mio Spirit 7500 LM sprzedawany jest z bezpłatną dożywotnią aktualizacją map i zawiera w sobie mapę Tele Atlas obejmującą wszystkie kraje Europy. Zabrakło w nim gniazda na kartę SIM, co oznacza, że wszelkie aktualizacje pobierać należy po podłączeniu urządzenia do komputera.

W zestawie wraz z Mio Spirit 7500 LM znajdziemy dwuczęściowy uchwyt samochodowy na szybę z krótkim ramieniem oraz ładowarkę samochodową. Niestety, kabelek jest z nią zintegrowany. Chcąc podpiąć urządzenie pod komputer musimy się zaopatrzyć w niezbędny kabelek we własnym zakresie.

Budowa nawigacji Mio Spirit 7500 LM
Ubolewam poważnie nad faktem, że w nawigacjach samochodowych zmienia się w gruncie rzeczy tak niewiele od strony parametrów. Mio Spirit 7500 LM to nawigacja z 5-calowym oporowym ekranem o rozdzielczości 480x272 pikseli. Takiej samej jaką spotykaliśmy w urządzeniach 5 lat temu. Nie jest to coś niezwykłego w segmencie tych urządzeń - taki już ich "urok". Szkoda. Kąty widzenia nie są dobre, ale ekran TN w intensywnym świetle słonecznym, pomimo że czytelny, mógłby świecić nieco jaśniej. Sprawę ratuje matowa powierzchnia ekranu.

Obudowa urządzenia wykonana została w całości z plastiku (nie licząc aluminiowej ramki). Spasowanie poszczególnych elementów stoi na dobrym poziomie. Nawigacje samochodowe nie mają lekko - często odpinane od szyby i wrzucane do schowka, powinny cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nawigację testowałem tydzień, nie traktowałem jej tak dobrze jak traktował będę swoją żonę, a mimo to po tym czasie nie pojawiły się na niej nawet rysy. Jest więc nieźle, ale trudno na tej podstawie oceniać to, jak zużywać się będzie w ujęciu długoterminowym.

Czytaj więcej: www.conowego.pl

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto