Chór Aleksandrowa wystąpi w Zabrzu Chór Aleksandrowa wystąpi w Zabrzu

Chór Aleksandrowa wystąpi w Zabrzu (© mat.pras.)

Chór Aleksandrowa wyrusza w trasę koncertową po Polsce. 24 listopada zawita w Elblągu.

Chór Aleksandorwa liczy aż 130 muzyków i jest uważany za najlepszy tego typu zespół na świecie. Składa się z wybitnych solistów, orkiestry (głównie instrumenty dęte, akordeony, mandoliny) oraz widowiskowego baletu.

Chór Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSSR. Szef zespołu Leoni Malew potrafi niecodziennie połączyć harmonijność i czystość brzmienia akademickiego z emocjonalnością muzyki ludowej. W repertuarze chóru znajduje się ponad dwa tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Przeczytaj: Koncerty w Olsztynie 2015: Enej, a może Tomasz Stańko?

Harmonogram występów Chóru Aleksandrowa w Polsce:

19.11 - Warszawa
20.11 - Białystok
21.11 - Łódź
22.11 Płock
23.11 Bydgoszcz
24.11 Elbląg
25.11 Gdańsk
26.11 Szczecin
28.11 Jastrzębie-Zdrój
29.11 Wałbrzych
30.11 Zabrze
01.12 Kraków
02.11 Lubin

Bilety wkrótce będą dostępne na stronach: www.ebilet.pl; www.ticketpro.pl; www.bilety24.pl; www.kupbilecik.pl, www.eventim.pl, sieć salonów Empi

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!