Największym dostawcą Internetu jest Telekomunikacja Polska. Dostęp szerokopasmowy dla użytkowników indywidualnych to przede wszystkim Neostrada. Na koniec czerwca 2004 roku miała ponad 270 tys.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Największym dostawcą Internetu jest Telekomunikacja Polska. Dostęp szerokopasmowy dla użytkowników indywidualnych to przede wszystkim Neostrada. Na koniec czerwca 2004 roku miała ponad 270 tys. użytkowników, teraz - ponad 500 tys. Operator planuje, że w przyszłym roku będzie korzystać ponad milion internautów.

Neostrada dostępna jest dla 80 proc. abonentów TP. Nie ma większego problemu z podłączeniem się do sieci w dużych miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, gdzie z usługi może korzystać 87 proc. z nich. Jeszcze lepiej jest w 6 aglomeracjach (Warszawa, Gdańsk, Katowice, Poznań, Wrocław i Kraków), gdzie dostępność wynosi 95 proc. Średni czas uruchomienia usługi to 3 dni kalendarzowe od momentu złożenia zamówienia.

Do wyboru jest kilka opcji, które różnią się ceną i szybkością transferu danych. Najtańszą jest Neostrada o prędkości transferu 128 kbps, gdzie miesięczny abonament kosztuje 59 zł. W tym przypadku trzeba jednak podpisać umowę okresową, czyli zobowiązać się do korzystania z usługi przez rok.

Ta sama Neostrada (identyczne parametry techniczne), ale bez umowy okresowej kosztuje 99 zł miesięcznie.
Również 99 zł zapłacimy za Neostradę znacznie szybszą - 512 kbps, ale z rocznym cyrografem. To samo bez umowy okresowej kosztuje 139 zł.

Najszybsza Neostrada 1024 kbps to wydatek 149 zł, jeśli zobowiązujemy się do surfowania po sieci przez rok lub 189 zł, kiedy nie chcemy umowy okresowej.
W każdym z tych przypadków opłata instalacyjna wynosi 1,22 zł, jeśli podłączamy komputer do sieci samemu. Jeżeli poprosimy o pomoc techników, trzeba doliczyć dodatkowe 150 zł za tzw. asystę.

W końcu I kwartału przyszłego roku firma uruchomi usługę Live TV, pozwalającej na dostarczenie telewizyjnego sygnału cyfrowego podobnego jak w Canal + lub Polsat Cyfrowy łączem szerokopasmowym.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!