(© mat.pras.)

Od 6 sierpnia miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć kampanię Fundacji Sarigato, organizatora największej w Polsce akcji pomocy bezdomnym zwierzętom “Karmimy Psiaki”.

Kampania Fundacji Sarigato ma pomóc zwierzakim w czasie wakacji. Dane pokazują, że w „urlopowym czasie” liczba porzuceń zwierząt wzrasta nawet o 20 proc. w stosunku do pozostałych miesięcy (dane Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce).

„Serio? To tak jakbym wziął urlop od opieki nad swoim psem…” – to jeden z wielu komentarzy, które pojawiły się pod komunikatami o pozornym przejściu na urlop całego zespołu Fundacji Sarigato. Internetowy hejt udowadnia, że nie jesteśmy obojętni względem bezdomnych zwierząt, jednak często nie zdajemy sobie sprawy ze skali problemu. Potrzeby są ogromne, ale szczególnie w czasie wakacji odczuwalny jest brak wsparcia dla zwierząt.

Dlatego też twórcy akcji Karmimy Psiaki stworzyli pierwszą kampanię społeczną, w której efekty zaangażowania uczestników mierzone są za pomocą punktów. Dosłownie każdy może wziąć w niej udział. Korzystając z dostępnych na stronie karmimypsiaki.pl narzędzi sprawi, że pomaganie nie będzie jednorazowym zrywem, a czynnością obecną w jego życiu przez niemal cały czas. Celem kampanii jest zdobycie 100 000 punktów, dzięki którym Fundacja zbierze środki na uratowanie psiaków przebywających w schroniskach najdłużej. Każdy może dołączyć do akcji

Fundacja Sarigato od początku działalności zebrała więcej niż 13 ton karmy, znalazła dom dla 427 Psiaków. Akcję wspiera ponad 35 celebrytów, a honorowego patronatu udzieliło 12 prezydentów miast. Pod opieką fundacji jest 16 schronisk w całej Polsce.

Śledź działania w ramach akcji Karmimy Psiaki

Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!