Projektanci z Gdańska przedstawili wizualizacje dwóch wariantów przedłużenia linii tramwajowej w Olsztynie. Aktualnie trwają konsultacje społeczne, w trakcie których mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi dotyczące planów.

Nowa linia tramwajowa w Olsztynie ma połączyć Jaroty, Pieczewo i Nagórki z fabryką Michelin, stadionem i ulicą Dworcową. Fundusze na rozbudowę działającej już linii mają pochodzi ze środków unijnych.

Zobacz też: Wezwał policję, bo rodzice zabronili mu korzystania z komputera

Mieszkańcy aktualnie zgłaszają swoje uwagi do projektu, jednak nie mają wpływu na trasę linii. Mogą za to zadecydować o ilości przystanów oraz ich rozmieszczeniu, jak również o przestrzeni dla pieszych, samochodów osobowych i rowerzystów.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 1 marca (wtorek) o godz. 17:00. Konsultacje odbędą się w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Herdera, natomiast dzień później - 2 marca (środa) o godz. 17:00 w ratuszu, w sali 219.


Zobaczcie też: Jain, autorka hitu "Come", wróciła do Polski! Zobacz relację z jej pobytu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!