Źródło: http://commons

Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poci%C4%85g_IR_Wroc%C5%82aw-%C5%9Awinouj%C5%9Bcie.JPG (© Tola102)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

11 grudnia br. europejscy przewoźnicy kolejowi wprowadzą w życie nowy rozkład jazdy pociągów, który obowiązywać będzie w sezonie 2011/2012. PKP Intercity zaproponuje swoim pasażerom szybsze połączenia z Poznaniem i Trójmiastem, więcej sezonowych połączeń do miejscowości turystycznych, oraz nowy pociąg Twoich Linii Kolejowych (TLK) do Sandomierza. Przewoźnik zapowiedział również powrót do nazw dla pociągów TLK.

Zmiany w ofercie

PKP Intercity przygotowując rozkład jazdy uwzględniło prace remontowe i modernizacyjne prowadzone na sieci kolejowej przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe, np. na linii nr 9 Warszawa – Gdańsk czy linii nr 91 Kraków – Przemyśl. Ze względu na spadek przepustowości linii oraz ograniczenia prędkości w miejscach prowadzonych robót, przewoźnik zaplanował prowadzenie pociągów z Warszawy do Trójmiasta trzema alternatywnymi, wobec remontowanej linii nr 9, trasami. Dzięki wykorzystaniu trasy kolejowej przez Kutno, Zamków i Bydgoszcz najszybsze połączenie Express InterCity (EIC) „Kaszub” docierać będzie z Warszawy do Trójmiasta już w 5 godzin 12 minut, natomiast zakończenie prac modernizacyjnych w okolicach Łowicza pozwoliło na skrócenie czasów przejazdów pociągów Expressowych oraz Express InterCity na trasie Warszawa – Poznań. Pasażerowie, którzy po
10 grudnia wybiorą pociąg Express Intercity „ Lech”, do Poznania dotrą już w 2 godziny 29 minut.


Rozkład jazdy PKPW ofercie pociągów Twoich Linii Kolejowych (TLK), w związku z licznymi wnioskami społeczności lokalnych oraz z zakończeniem prac rewitalizacji linii Skarżysko Kamienna – Sandomierz, pojawi się połączenie z Warszawy do Przemyśla przez Sandomierz i Leżajsk.

W nowej ofercie przewoźnika znajdzie się więcej połączeń do popularnych miejscowości turystycznych – Wisły, Zakopanego czy Świnoujścia. Dotychczas pojawiające się w ofercie tylko
w sezonie i weekendy połączenie Ex „Tatry” Warszawa – Zakopane od nowego rozkładu kursować będzie codziennie, przez cały rok. Wakacyjny Express InterCity do Świnoujścia „Błękitna Fala” w sezonie będzie kursował dwa razy w tygodniu oraz dodatkowo w wybrane dni w roku, np. majowy weekend.
Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy zakres oferty Last Minute poszerzy się o 24 nowe pociągi i odcinki. Last Minute to możliwość nabycia biletów na przejazd pociągiem Express InterCity lub Express w bardzo atrakcyjnej cenie. Warunkiem zakupu biletu w ramach oferty jest udanie się do kasy nie wcześniej niż na 30 minut przed odjazdem ze stacji wybranego pociągu Express InterCity lub Express objętego promocją. Promocyjne bilety, wraz z miejscówką, do nabycia w cenie 13/23/33 zł.
Od 11 grudnia br. dzięki ofercie „Last Minute” np. pasażerowie z Bydgoszczy, którzy wybiorą w drodze do Trójmiasta połączenie EIC „Neptun”, za bilet w klasie 2 wraz z miejscówką będą mogli zapłacić jedynie 33 zł.
Po ponad dwuletniej przerwie PKP Intercity powróci również do tradycji nadawania nazw wszystkim pociągom uruchamianym w barwach Twoich Linii Kolejowych (TLK). Od niedzieli, 11 grudnia b.r.,
z Krakowa do Trójmiasta pasażerowie dojadą TLK „Stoczniowcem” lub „Wojażerem”, a TLK „Hetmanem” z Zielonej Góry do Zamościa. Założeniem przewoźnika był powrót do nazw już wcześniej funkcjonujących (nazwy TLK zostały wycofane w 2009 roku) np. nocny skład pociągu TLK relacji Warszawa - Zakopane otrzymał dobrze znaną nazwę „Nosal”. Oprócz tych popularnych i lubianych, w rozkładzie pojawią się też zupełnie nowe nazwy, które nawiązują do trasy przejazdu pociągów lub charakterystycznych elementów lub postaci związanych ze stacjami początkowymi lub końcowymi. I tak TLK „Józef Czechowicz” zawiezie nas do Lublina, TLK „Ukiel” do Olsztyna a „Smok Wawelski” do Krakowa.


Akcja informacyjna

Wdrożeniu w życie nowego rozkładu jazdy towarzyszyć będzie akcja informacyjna skierowana do pasażerów. Informacje dotyczące rozkładu jazdy dostępne będą na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl, na dworcach i w pociągach. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). W grudniu PKP Intercity uruchomi na największych dworcach kolejowych dodatkowe punkty informacyjne – dodatkowe okienka informacyjne, punkty stacjonarne oraz mobilnych informatorów. Punkty pojawią się na stacjach m.in.
w Poznaniu, Warszawie, Lublinie czy Krakowie i będą funkcjonowały również przed świętami Bożego Narodzenia.
Na dworcach w Gdańsku, Szczecinie oraz Wrocławiu informacji o ruchu pociągów będą udzielali mobilni pracownicy spółki ubrani w kamizelki z logo IC.

W grudniu br. PKP Intercity przygotuje i rozdystrybuuje ponad 160 000 sztuk ulotek z rozkładami jazdy pociągów dla 15 najważniejszych tras kolejowych w Polsce. Wśród materiałów informacyjnych przewoźnik przygotuje rozkłady jazdy na trasy:
Warszawa - CMK - Kraków

Warszawa - CMK - Katowice - Rybnik - Bielsko-Biała

Lublin - Radom - Kielce - Kraków

Warszawa - Białystok - Ełk - Olsztyn / Sokółka - Suwałki Wilno

Warszawa - Lublin - Chełm Dorohusk

Warszawa / Łódź - Toruń - Bydgoszcz - Gorzów Wlkp.

Warszawa - Poznań-Szczecin/Berlin

Warszawa - Wrocław

Przemyśl / Zamość - Rzeszów - Kraków - Katowice

Wrocław - Poznań - Świnoujście

Poznań - Toruń - Olsztyn / Bydgoszcz - Trójmiasto

Warszawa - Olsztyn / Trójmiasto

Warszawa / Łódź - Częstochowa - Katowice / Kraków

Warszawa - Radom - Kielce

Kraków - Katowice - Opole - Wrocław


Na siedem dni przed wejściem w życie korekty rozkładu jazdy (4 grudnia),
w wyznaczonych miejscach na dworcach, zawisną plakatowe rozkłady jazdy .

Źródło: Informacja prasowa


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!