Olsztyn będzie miał w końcu obwodnicę Olsztyn będzie miał w końcu obwodnicę

(© http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Olsztyn_Katedra_noc.jpg (© Doominik))

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stolica Warmii i Mazur była jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, które nie miało trasy obiegowej. Czas na zmianę dzięki podpisanej 17 sierpnia umowie o utworzeniu obwodnicy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie podpisała w poniedziałek umowę na wybudowanie południowej obwodnicy miasta. Najlepszą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm z Zawiercia i Sopotu.

Kilkunastokilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi będzie kontynuacją krajowej „16” z Grudziądza do Mrągowa. W okolicach Dorotowa połączy się z drogą krajową nr 51 Olsztyn-Olsztynek i dalej trasą numer 7 z Warszawy do Gdańska.

Czytaj także: Wikingowie najechali wyspę Spichrzów w Elblągu [ZDJĘCIA]

Wybrany w przetargu wykonawca ma niespełna trzy lata (łącznie z zimami) na wykonanie tej trasy. Firmy zarobią na tym niemal 400 milionów złotych. To nie jest jedyna inwestycja drogowa na Warmii i Mazurach. W tej chwili trwa budowa dwóch nowych odcinków krajowej siódemki: od Nidzicy w stronę Warszawy i z Olsztynka do Ostródy łącznie z węzłem Ostróda i obwodnicą tego miasta. Zaczęła się także przebudowa „51” z Olsztyna do Olsztynka, gdzie połączy się z krajową siódemką. W całym regonie trwają także przebudowy tras lokalnych.

Obejrzyj:

Źródło: TVN24/x-news

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!