Nawet 280 zł dofinansowania mogą dostać rodzice uczniów rozpoczynających rok szkolny 2009/2010 na zakup podręczników. Ponieważ nie wydano jeszcze wszystkich pieniędzy z rządowego programu "Wyprawka szkolna" magistrat ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nawet 280 zł dofinansowania mogą dostać rodzice uczniów rozpoczynających rok szkolny 2009/2010 na zakup podręczników. Ponieważ nie wydano jeszcze wszystkich pieniędzy z rządowego programu "Wyprawka szkolna" magistrat ogłosił drugi cykl składania wniosków. Wnioski rodzice muszą zanieść do szkoły, w której uczą się ich dzieci.


Z dotacji skorzystać mogą rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego na osobę - 351 zł (według art.8 ust.1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2008 r. Nr 115, poz.728, z późn. zm.). O pomocy, nawet w wypadku przekroczenia kryterium dochodowego, może zdecydować dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego można przedłożyć - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego.


Kwoty dofinansowania na zakup podręczników
 • do 150 zł - dla uczniów klas I szkół podstawowych oraz uczniów klas I ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia i uczniów klas II szkół podstawowych oraz uczniów klas II ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia;
 • do 170 zł - dla uczniów klas III szkół podstawowych oraz uczniów klas III ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia;
 • do 280 zł - dla uczniów klas I gimnazjum oraz uczniów klas I ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, uczniów klasy I ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych oraz dla uczniów klasy IV ogólnokształcącej szkoły baletowej.


  Szczegółowe informacje o programie na stronie MEN - www.men.gov.pl w zakładce Prawo oświatowe,
  na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie - www.ko.olsztyn.pl oraz na stronie Wydziału Edukacji - www.es.olsztyn.pl
 • Czytaj także

   Komentarze (0)

   Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

   Zaloguj się / Zarejestruj się!

   Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!