Opera "Turandot" w Filharmonii Olsztyńskiej

Opera "Turandot" w Filharmonii Olsztyńskiej (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

30 stycznia 2016 roku, o godz. 18.55, w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, w cyku Live in HD z Metropolitan Opera transmitowana będzie opera Giacoma Pucciniego "Turandot"

Ta fantastyczna baśń operowa jest ostatnim dziełem Pucciniego. Dokończona po jego śmierci na podstawie pozostawionych szkiców, światła sceny ujrzała w La Scali pod batutą legendarnego Toscaniniego. The Metropolitan Opera przypomina ją na nowo w legendarnej dziś, pełnej przepychu inscenizacji Franco Zeffirelliego z roku 1987.

Piękna i okrutna księżniczka chińska ma wielu adoratorów, a każdemu z kandydatów do swojej ręki zadaje trzy zagadki; kto nie odpowie – ten da głowę pod topór. Głowy spadają. Ale i ją samą czeka zagadka...

Libretto: Giuseppe Adami i Renato Simoni na podstawie baśni Carla Gozziego
Prapremiera: 26 kwietnia 1926 w Teatro alla Scala w Mediolanie

Wystąpią:
Księżniczka Turandot -Nina Stemme (sopran), Liù - Anita Hartig (sopran), Calàf - Marco Berti (tenor),
Timur - Alexander Tsymbalyuk (bas-baryton).

Reżyseria i scenografia: Franco Zeffirelli.
Orkiestra i Chór The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dyryguje Paulo Carignani.

Gospodyni wieczoru - Reneé Fleming. Planowany czas przedstawienia – 3 godziny 35 minut (w tym dwie przerwy)Więcej o imprezach jest na stronie: Rozrywka na Warmii i Mazurach

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!