Ich główną bronią są seksapil i zmysłowość. A przeciętny mężczyzna, nawet kryształowy superbohater o sile tytana, jest wobec takiego zestawu z reguły bezbronny."Niejeden porządny facet wylądował przez kobietę pod mostem" - tak brzmi pierwsze zdanie kultowej książki Charlesa Bukowskiego pt. "Kobiety". Smutna prawda! Ten cytat idealnie pasuje też do świata komiksowego, pełnego fascynujących postaci żeńskich. W przypadku tych (anty)heroin na pewno nie sprawdza się określenie "słaba płeć". Za to doskonale ma zastosowanie przymiotnik "piękna".

Sprawdź również: Ranking 15 komiksowych złoczyńców [zdjęcia]

Zaprezentowane w tym subiektywnym rankingu panie stoją po różnych stronach barykady, trudniąc się ratowaniem ludzkości bądź jej ciągłym zagrażaniem. Współpracują ze znanymi w popkulturze komiksowymi superbohaterami, są neutralne albo zasilają grupy szwarccharakterów. Bywają też zmienne, jak to kobiety. Rozpalają do czerwoności męskie zmysły oraz wyobraźnię, przyciągając nie tylko ich uwagę swoim charakterem, magnetyczną osobowością, silną wolą i determinacją. Niektóre są nawet wciągane na feministyczne sztandary.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!


W San Diego rozpoczął się Comic-con - największy konwent fanów komiksów na świecie

RUPTLY/x-news

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!