Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Parada Równości 2017. Przemarsz przez miasto i Miasteczko Równości w centrum

red
Parada Równości 2017. Przemarsz przez miasto i Miasteczko Równości w centrum
Parada Równości 2017. Przemarsz przez miasto i Miasteczko Równości w centrum Łukasz Gdak
Prada Równości 2017 przejdzie przez Warszawę 3 czerwca. Pochód wystartuje o 16:00 sprzed dworca PKP Śródmieście i po przejściu 4 kilometrów wróci w okolice placu Defilad, na którym już w południe stanie Miasteczko Równości. Zaprezentuje się na nim 20 organizacji pozarządowych działających na rzecz grup mniejszościowych.

Parada Równości 2017 przejdzie sprzed dworca PKP Śródmieście Alejami Jerozolimskimi przez Rondo Zawiszy, dalej Koszykową do Placu Konstytucji i stamtąd na Plac Defilad, gdzie na uczestników przez cały dzień czekają liczne atrakcje. Trasa będzie miała ok. 4 kilometrów, a organizatorzy zapewniają, że tempo przemarszu będzie dostosowane do każdego uczestnika - również osób idących z dziećmi, osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Z roku na rok w paradzie bierze udział coraz więcej osób. Są to nie tylko przedstawiciele społeczności LGBT, ale również mniejszości etnicznych, wyznaniowych, osoby niepełnosprawne, obrońcy praw zwierząt i wszyscy popierający ideały i prawa głoszone przez wymienione grupy. W ubiegłym roku w pochodzie uczestniczyło 30 tysięcy osób i organizatorzy przewidują, że tym razem może być ich jeszcze więcej. Dlatego też przygotowali atrakcje na cały dzień.

Miasteczko Równości
Od godziny 12:00 na placu Defilad stać będzie organizowane wspólnie przez Fundację Wolontariat Równości i stowarzyszenie Lambda miasteczko, na którym znajdziemy 20 organizacji pozarządowych działających na rzecz grup mniejszościowych w różnych obszarach życia: Lambda Warszawa, Fundacja Wolontariat Równości (Parada Równości), Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki, Grupa Stonewall, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Kampania Przeciw Homofobii, Amnesty International Polska, Fundacja Ocalenie, Pracownicza Demokracja, Miłość nie wyklucza, Stowarzyszenie Jump'93, Wolontariat Koleżeński "Mary i Max", Fundacja Feminoteka, Spółdzielnia Socjalna WOLA, Warszawskie Dziewuchy Dziewuchom raz Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Na każdym z kolorowych stoisk będą czekać na odwiedzających liczne atrakcje, będzie to też okazja, aby poznać osoby na co dzień walczące o równouprawnienie mniejszości. Różne niespodzianki będą czekać na stoisku organizatora parady, w tym paradowa fotobudka.

Wieczorem Miasteczko Równości zamieni się w otwarte dla każdego oficjalne afterparty, które będzie zwieńczeniem tegorocznej parady. Nie zabraknie koncertów, dobrej muzyki oraz drag queens.

Nie będzie dnia różnorodności
W tym roku Parada Równości nieco zmieniła swoją formułę finansowania. Jak informują organizatorzy, wydarzenie wciąż wzbudza wiele kontrowersji i coraz trudniej znaleźć sponsorów. Dlatego też w tym roku ogłoszona została zbiórka publiczna. - Chcieliśmy, aby od początku do końca było to święto tworzone przez uczestników i uczestniczki. Chcieliśmy, abyście mogli i mogły osobiście uczestniczyć w zorganizowaniu największego tęczowego manifestu w Polsce, abyście byli i były jego częścią, nie tylko poprzez osobisty udział. Już przez kilka pierwszych dni zbiórki udało się zebrać połowę planowanego budżetu. To tylko utwierdziło Fundację w przekonaniu, że warszawska Parada Równości 2017 ma szansę być największą i najpiękniejszą spośród wszystkich dotychczasowych edycji - piszą przedstawiciele organizatorów.
Zbiórka wciąż trwa i jeśli ktoś chce wesprzeć paradę, może to zrobić pod TYM adresem.

W tym roku wydarzeniem towarzyszącym paradzie miał być III Warszawski Dzień Różnorodności. Impreza co roku była finansowana przez miasto, ale tym razem komisja konkursowa odrzuciła projekt złożony wspólnie przez Lambdę Warszawa i Fundację Wolontariat Równości. Dlatego też organizatorzy postanowili działać na własną rękę i powołali Miasteczko Równości na placu Defilad. Więcej o decyzji miasta dotyczącej III Warszawskiego Dnia Różnorodności przeczytacie tutaj: III Warszawski Dzień Różnorodności nie odbędzie się. Miasto nie wyraziło zgody .


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto