Policjanci z CBŚP zlikwidowali nielegalne plantacje, zabezpieczyli 260 krzaków konopi i 6,5 kg ziela marihuany o znacznej wartości oraz zatrzymali trzech mężczyzn w tej sprawie. Sprawcy zostali zaskoczeni przez policjantów w pobliżu plantacji. Mieszkańcom Olsztyna nie pomogła foto-pułapka, którą zamontowali do obserwowania rozwoju roślin.

Policjanci z CBŚP zlikwidowali plantacje narkotyków27 lipca br w miejscowości Silice gm. Purda, trzej 26-letni mieszkańcy Olsztyna - Marek P., Marcin Ś. oraz Michał Cz. - zostali kompletnie zaskoczeni przez policjantów, kiedy jechali swoim audi w okolicy jednej z „zarządzanych” przez siebie plantacji.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a w trakcie przeszukania ich samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze prawie 6,5 kg.

Uzyskane przez policjantów CBŚP informacje nie dość, że pozwoliły zatrzymać mężczyzn w trakcie przewożenia tak znacznej ilości narkotyku, to przyczyniły się także do zlikwidowania dwóch należących do nich nielegalnych plantacji.

Na pierwszej z nich – położonej w miejscowości Silice gm. Purda – funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli ponad 100 krzaków nielegalnych konopi. W trakcie likwidacji drugiej – przy jez. Dadaj w okolicy miejscowości Kromerowo Kolonia w gm. Barczewo – zabezpieczone zostało 160 krzaków marihuany.

Tylko z jednego krzaka zabezpieczonej rośliny przestępcy mogliby wyprodukować nie mniej niż 60-70 gramów substancji odurzającej gotowej do sprzedaży.

W trakcie prowadzonych na plantacjach czynności zabezpieczone zostały także urządzenia elektroniczne zamontowane przez sprawców, służące do monitorowania plantacji, tzw. foto-pułapki, a także środki chemiczne i narzędzia rolnicze służące do pielęgnacji uprawianych przez nich roślin.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dot. uprawy nielegalnych konopi, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!