Mężczyzna umówił się z 14-latką na seks Mężczyzna umówił się z 14-latką na seks

Mężczyzna umówił się z 14-latką na seks (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP razem z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa pedofilskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mężczyzna umówił się z 14-latką na seksPolicjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji m.in. zajmują się monitorowaniem Internetu pod kątem przestępstw popełnianych za pośrednictwem sieci Internet oraz komputerów. Współpracują w tym zakresie z instytucjami, które zajmują się bezpieczeństwem w Internecie oraz z osobami, które informują o podejrzanych zdarzeniach, zachowaniach w Sieci.Na podstawie takiej współpracy policjanci uzyskali informację o mężczyźnie, który przez portale internetowe miał wyszukiwać nastolatków do spotkań o charakterze seksualnym. Funkcjonariusze KWP wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili czynności operacyjne i zaledwie w ciągu 20 godzin wytypowali podejrzanego mężczyznę i przygotowali zasadzkę.

O ustalonej godzinie i w określonym miejscu czekali na podejrzanego. Punktualnie na jednym z parkingów w centrum Olsztyna pojawił się 32-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna, który był przekonany, że umówił się z 14-latką na spotkanie, natychmiast został zatrzymany. Był kompletnie zaskoczony. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przeszukali także jego miejsce zamieszkania oraz pracy. W konsekwencji zabezpieczyli 2 komputery, tablet, dysk twardy, nośniki pamięci oraz telefon komórkowy. Specjaliści i biegli sprawdzają, czy na zabezpieczonym sprzęcie znajdują się treści pedofilskie oraz oferty spotkań o charakterze seksualnym.

Mężczyzna odpowie za usiłowanie złożenia małoletniemu poniżej lat 15 propozycji spotkania o charakterze seksualnym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów sprawdzają, czy mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie popełnił innych przestępstw wobec małoletnich.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Harcerz pedofil skazany na dwa lata wiezienia

źródło: TVN24/x-news

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!