W Nadleśnictwie Kudypy, ponad 300 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w "Święcie Drzewa". Zwiedzili on m.in. Leśne Arboretum Warmii i Mazur.

Uczniowie obchodzili "Święto Drzewa"Organizatorem Święta Drzewa w Kudypskim Lesie było Nadleśnictwo Kudypy oraz Stowarzyszenie „Lasy Kudypskie".

Do Kudyp przyjechało ponad 300 uczniów szkół podstawowych. Mimo mroźnego poranka wszyscy zwiedzili Leśne Arboretum Warmii i Mazur. Po tej wizycie wszystkie grupy ścieżką dydaktyczną udały się na Kudypską Polanę, gdzie odbyła się główna część obchodów Święta Drzewa.

Na początku nagrody odebrali laureaci konkursu plastycznego „Moje Drzewo", następnie każda ze szkół zaprezentowała na scenie krótki program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz odgrywały krótkie przedstawienia o tematyce związanej z lasem. Chętni wystartowali również w biegach przełajowych. Podsumowaniem Święta Drzewa było wspólne sadzenie drzew.

źródło: olsztyn.lasy.gov.pl/ Paulina Rutkowska, Nadlesnictwo Kudypy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!