Straż pożarna w Szczytnie dostała zgłoszenie o pożarze w Łupowie. Paliły się budynki gospodarcze.

Pożar w ŁupowieDo pożaru skierowano w sumie piętnaście zastępów JRG i OSP. Paliło się kilka budynków gospodarczych i inwentarskich oraz, że zagrożone były budynki mieszkalne, a także dwa zbiorniki z olejem napędowym o pojemności około 2000 litrów każdy.

Po ponad trzynastu godzinach działań pożar udało się ugasić, a poranek ukazał obraz wielkich zniszczeń. Całkowitemu spaleniu uległy stodoły, obora na ponad 30 krów, chlew, garaże, wiaty, a także potężne ilości siana i słomy, specjalistyczne narzędzia rolnicze i wiele innych rzeczy znajdujących się w każdym gospodarstwie rolnym. Po podliczeniu powierzchni i kubatury wszystkich obiektów okazało się, że mieliśmy do czynienia z pożarem bardzo dużym, o ogromnych stratach.

źródło: st.kpt. Z. Stasiłojć, KP PSP Szczytno
(tekst/foto: )

Zobacz też.

źródło: TVN24/x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!