5 sierpnia, kilka minut po godzinie pierwszej w nocy, jeden z mieszkańców domu wielorodzinnego w Rudnie telefonicznie powiadomił straż pożarną.

Pożar budynku wielorodzinnego w RudniePodczas zgłoszenia mężczyzna poinformował, że w trzech mieszkaniach może znajdować się dziewięć osób, w tym troje dzieci. Dyżurny powiatu polecił zgłaszającemu aby powiadomił wszystkich mieszkańców o zagrożeniu i nakazał opuścić budynek. Wszystkie osoby bezpiecznie ewakuowały się do rodzin i pobliskich znajomych.

Czytaj także: Groźny pożar w rezerwacie Torfowisko Karaska. Podpalacz użył opony [ZDJĘCIA]
Do pożaru pojechały zastępy Państwowej Straży pożarnej z JRG Ostróda oraz okoliczne jednostki OSP. Strażacy po przybyciu na miejsce pożaru zastali objęty całkowicie płomieniami dach budynku.

Akcja gaśnicza była utrudniona z uwagi, na niesprawną sieć hydrantową. By zapewnić odpowiednią ilość wody do gaszenia, zorganizowano dowożenie wody z miejscowości Smykowo. W działaniach ratowniczo- gaśniczych brało udział 9 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała blisko 5 godzin, budynek na tą chwile nie nadaje się do zamieszkania.

źródło: kppsp.ostroda.pl/G. Różański

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!