Prezydent Witold Wróblewski gościł dziś Pana Roberta Karasia Mistrza Świata Strażaków w Triathlonie. Spotkanie było okazją do pogratulowania elblążaninowi sportowych osiągnięć oraz przekazania życzeń kolejnych sukcesów.

Prezydent Witold Wróblewski gościł Roberta Karasia- Mistrzowski tytuł jest potwierdzeniem dotychczasowych Pańskich wyników i osiągnięć sportowych, a także wcześniejszych mistrzowskich tytułów zdobywanych podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wszyscy jesteśmy dumni z faktu, iż w naszej lokalnej społeczności mieszka i trenuje osoba o takim harcie ducha. Pański tegoroczny, największy w dotychczasowej karierze, sukces jest ukoronowaniem włożonego wysiłku i poświęcenia. Wyrażam nadzieję, że jest to początek licznych Pańskich osiągnieć podczas zmagań na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Mistrzostwa Świata Strażaków w Triathlonie na długim dystansie (Firefighter Triathlon Word Championship Roth Germany) odbyły się w Niemczech 12 lipca br. Zawodnicy mieli do pokonania dystans w kategorii IRONMAN: 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 biegu. St. str. Robert Karaś potrzebował na to 8 godzin, 50 minut i 20 sekund. Jak mówił dziś Mistrz nie było łatwo.

- Były to bardzo ciężkie zawody, wielu zawodników niestety ich nie ukończyło. Konkurencje odbywały się w temperaturze 31°C. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i życiowego rekordu.

23 sierpnia Pan Robert powalczy w Danii w zawodach Ironman o kwalifikację na Mistrzostwa Świata na dystansie długim, które odbywają się na Hawajskiej wyspie Kona. Życzymy powodzenia!

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!