Oblanie samochodu żrącym kwasem, poprzecinanie opon, zniszczenie dachu i podpalenie pojazdu - takie zdarzenia dotknęły w ciągu ostatnich tygodni polskich celników z Braniewa i Elbląga.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Oblanie samochodu żrącym kwasem, poprzecinanie opon, zniszczenie dachu i podpalenie pojazdu - takie zdarzenia dotknęły w ciągu ostatnich tygodni polskich celników z Braniewa i Elbląga. Dyrekcja Izby Celnej w Olsztynie podejrzewa, że to akcja zastraszania zorganizowana przez przemytników. Policja prowadzi śledztwa w tych sprawach, ale jak na razie bez rezultatów. Prawdopodobny powód to rosnąca skuteczność działania celników na granicy polsko-rosyjskiej na przejściach w Braniewie, Gołdapi i Gronowie. Według danych olsztyńskiej Izby Celnej ruch graniczny zmniejszył się od początku 2009 roku o milion osób, porównując do tego samego okresu zeszłego roku. Skuteczni celnicy zagrażają interesom przemytników, stąd podejrzenia, że akcje wandalizmu to próby wywarcia presji na celnikach.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!