Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do domków jednorodzinnych metodą na tzw. śpiocha. Członkowie grupy z województwa mazowieckiego specjalizowali się też w kradzieży luksusowych samochodów. Policjanci odzyskali 7 aut o wartości blisko pół miliona złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą. Pięciu mężczyzn w wieku od 30 do 41 lat zajmowało się włamaniami do domków jednorodzinnych metodą na tzw. śpiocha. Mieszkańcy Ostrołęki i Żyrardowa wcześniej typowali dom, na posesji którego stało luksusowe auto. W nocy pojawiali się w pobliżu wybranych zabudowań. Gdy mieli pewność, że domownicy śpią, nawiercali drzwi balkonowe i wchodzili do środka. Z mieszkania zabierali kluczyli i dokumenty samochodu. Po chwili odjeżdżali pojazdem.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni taki proceder prowadzili od marca ubiegłego roku. W tym czasie włamali się do 9 domów, których właściciele stracili m.in. bmw, toyotę rav4, volvo, audi A8. Skradzione samochody na podstawie fałszywych dokumentów były legalizowane i odsprzedawane.

W tym tygodniu funkcjonariusze z KWP wspólnie z policjantami z KMP w Ostrołęce równocześnie uderzyli w 7 miejsc na terenie Żyrardowa i Ostrołęki. Pod
lupę wzięli mieszkania członków grupy oraz "dziuple", w których mogły być przechowywane skradzione auta. W wynajętych garażach, na wiejskich
posesjach policjanci zabezpieczyli 7 skradzionych luksusowych samochodów o wartości blisko pół mln. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu członków grupy. 31-letniego Grzegorza G., 30-letniego Krzysztofa K., 41-letniego Sławomira Ż., 33-letnich Pawła T. i Pawła Ś.

Jak się okazało, zatrzymani mieli bogatą przeszłość kryminalną. Mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, oszustw, paserstwa, fałszowania dokumentów, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz nielegalnego posiadania amunicji. Grozi im kara do 10 lat
pobawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: