Oddawanie krwi niczym nie grozi dla zdrowia Oddawanie krwi niczym nie grozi dla zdrowia

(© sxc.hu/siewlian)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

22 sierpnia w ramach VIII edycji kampanii, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będzie można oddać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ambulans zaopatrzony w specjalistyczny sprzęt stanie przy ulicy Składowej 1, na parkingu przed supermarketem Intermarché.

- Personel medyczny wykonujący zabiegi w tego typu ambulansach korzysta z takiego samego jednorazowego sprzętu, jak w stacjonarnych placówka publicznej służby krwi. Nie należy obawiać się również samego zabiegu: ból ukłucia jest znikomy, a niepożądane objawy po poborze krwi zdarzają się niezmiernie rzadko. Warto przy tym mieć na uwadze, że każda jednostka krwi jest na wagę złota - zachęca Sławomir Kaczyński, przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zobacz też: 22 sierpnia w Olsztynie wystąpi Alicja Węgorzewska

Każdy krwiodawca dostanie w tym roku breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Jest to nowość, wprowadzona w ramach propagowania idei pierwszej pomocy. Wśród krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe.

Zobacz też: "Uratował miliony dzieci". Australijczyk oddał krew 1101 razy

Źródło: CNN Newsource/x-news

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!