sierżant sztabowy Artur Gudaniec sierżant sztabowy Artur Gudaniec

sierżant sztabowy Artur Gudaniec (© warminsko-mazurska.policja.gov.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjant z Lidzbarka Warmińskiego, sierżant sztabowy Artur Gudaniec wyniósł 64–latka z płonącego mieszkania i na Zamku Królewskim podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność.

Sierżant Artur Gudaniec odznaczony z dzilnośćCentralne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystością w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. To tam wręczono nominacje i odznaczenia. Wszystkich zebranych przywitał Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski, który złożył życzenia i podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za ciężką pracę i codzienny trud.

Podczas uroczystości głos zabrała Minister Spraw Wewnętrznych – Zawsze w pierwszej linii, często z narażeniem życia i zdrowia, zawsze w imieniu obywateli i państwa. Taka jest służba w policji - mówiła do policjantek i policjantów Teresa Piotrowska.

Podkreślała, że to służba, która musi cechować się "profesjonalizmem, odpowiedzialnością, poczuciem misji i odwagą, a kiedy trzeba - najwyższym poświęceniem".

Wśród odznaczonych Krzyżem Zasługi za Dzielność, za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia został sierżant sztabowy Artur Gudaniec, referent Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. Policjant z 12-letnim stażem, na co dzień pracujący w zespole patrolowo – interwencyjnym lidzbarskiej komendy.

Sierż. sztab. Artur Gudaniec w lutym br. ryzykując własne życie wyniósł z palącego się mieszkania 64-letniego mieszkańca gminy, ratując mu tym samym życie.

Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim mówi o policjancie w samych superlatywach - To doświadczony policjant. Jestem dumny, że mam takich ludzi w swoich szeregach.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Policjant roku wręczenie nagród

źródło: gazetakrakowska.pl/gazetakrakowska.pl

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!