Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spokojna głowa w kasku

KAŚKA
Trwa druga już edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Spokojna głowa w kasku”, której celem jest dotarcie do dzieci i rodziców oraz uświadomienie im zagrożeń wynikających z niestosowania kasków podczas ...

Trwa druga już edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Spokojna głowa w kasku”, której celem jest dotarcie do dzieci i rodziców oraz uświadomienie im zagrożeń wynikających z niestosowania kasków podczas zabaw wymagających ochrony głowy.

Patronat nad kampanią sprawuje Global Road Safety Partnership – organizacja, którą dla wspierania bezpieczeństwa na drogach powołały Bank Światowy i Międzynarodowy Czerwony Krzyż. – Bezpośrednim powodem naszych działań jest problem wypadków z udziałem młodych rowerzystów i dzieci jeżdżących na rolkach, czy deskorolkach – wyjaśnia Ewa Monika Czarnecka, szef Serwisu Komunikacji Michelin Polska S. A. – Jak wynika z badań, które zleciliśmy, większość dzieci nie nosi kasków podczas zabaw niosących ze sobą wysokie ryzyko groźnego w skutkach upadku. Musimy mieć świadomość tego, że kask może uratować życie.

Jazda na rowerze, rolkach czy na deskorolce powinna być bezpieczna. Każdego roku w okresie wakacyjnym wiele dzieci w wieku od 5 do 15 lat doznaje w wyniku wypadków różnego rodzaju obrażeń i urazów głowy.

Okazuje się, że ponad dwie trzecie dzieci jeżdżących na rowerze czy rolkach nie chce nosić kasków ochronnych. Najczęstsze powody to wstyd przed rówieśnikami oraz błędne przekonanie rodziców i opiekunów, z których ponad połowa uważa, że ich pociechy są roztropne, jeżdżą ostrożnie i nic im nie grozi. Tymczasem, jak twierdzą specjaliści, stosowanie kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce skutecznie chroni przed bardzo groźnymi urazami.

„Spokojna głowa w kasku” jest kampanią społeczną adresowaną do dzieci, młodzieży i rodziców, mającą na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z niestosowania kasków ochronnych podczas zabaw stwarzających duże ryzyko upadku. Akcja ma także na celu wytworzenie mody na stosowanie kasków, jako elementu świadomej odpowiedzialności za własne zdrowie.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Michelin przez SMG/KRC wynika, że:

  • 67 procent dzieci w wieku -15 lat jeździ na rowerze bez kasku
  • 40 procent dzieci w wieku 4-9 lat nosi kask
  • 27 procent dzieci w wieku 10-15 lat nosi kask
od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Miała 2 promile, rozbiła auto i uciekła

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto