Mieszkanka Sambrodu obserwowała bocianie gniazdo i zauważyła, że jeden z bocianów układa się w sposób nienaturalny skrzydło i powiadomiła straż pożarną.

Strażacy uratowali bocianaSpostrzegawcza mieszkanka podejrzewając, że bocian może mieć złamane skrzydło, poinformowała o tym urząd gminy w Małdytach oraz straż pożarną. Z opisu wynikało, ze gniazdo znajduje się na słupie energetycznym.

Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie, udzielił instrukcji jakie kroki należy przedsięwziąć aby pomóc zwierzęciu.

Strażacy zgodnie z instrukcja, ewakuowali rannego ptaka z gniazda wykorzystując do tego podnośnik hudrauliczny. Bocian został przekazany pracownikowi UG Małdyty, który przetransportował go do schroniska dla dzikich zwierząt.

źródło: G. Różański / kppsp.ostroda.pl


Straż pożarna pomogła bocianowi

źródło: TVN24/x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!