Święto Mazurskiego Kartoflaka Święto Mazurskiego Kartoflaka

Święto Mazurskiego Kartoflaka (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 sierpnia 2015 roku, o godz. 12:00. na Placu Juranda w Szczytnie, zostanie zorganizowane VIII Święto Mazurskiego Kartoflaka.

Święto Mazurskiego KartoflakaImpreza kulinarna, prezentacja kuchni regionalnej i rękodzielnictwa, koncerty, stoiska regionalne ze sztuką i rzemiosłem artystycznym. Głównym celem organizacyjnym Święta Mazurskiego Kartoflaka jest przybliżanie i kultywowanie unikalnej tradycji kulinarnej, współczesnej sztuki folklorystycznej oraz zanikającego rzemiosła Mazur.

W tym roku odbędzie się już ósma edycja tej wspaniałej zabawy promującej smakowite potrawy dawnych Mazurów, których receptura i sposób wykonania są unikatowe na skalę całej Unii Europejskiej i świadczą o symbolice tego regionu.

Mazurski kartoflak jest ściśle związany ze szczycieńską ziemią z uwagi na fakt, że od wczesnych lat uprawiano na terenach powiatu ziemniaki typowo mazurskie, niespotykane w innych regionach Polski, o czym świadczy również nazwa ziemniaka w języku niemieckim: „Masurischer Kartoffelkuchen”.

Tegoroczną imprezę uatrakcyjnią występy zespołów: WYSTEK, KRYS, CELTBASH, KAPELA JAZGODKI oraz TRANSKAPELA

źródło: mdk.miastoszczytno.pl

Więcej o imprezach jest na stronie: Rozrywka na Warmii i Mazurach

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!