Źródło: Informacja prasowa Źródło: Informacja prasowa

Źródło: Informacja prasowa

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Centrum Sztuki Galeria EL i Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na koncertowy wieczór, pełen kontrastów. 21 lipca (czwartek) o godz. 19 przy ul. Kuśnierskiej 6 wystąpi awangarda trójmiejskiej sceny muzycznej: Szelest Spadających Papierków oraz Asia i Koty. Bilet w cenie 15 zł będą w sprzedaży przed koncertem.

Szelest Spadających Papierków to żywa historia muzyki. Grupa powstała na początku lat 80-tych i była ściśle związana ze środowiskiem gdańskiej grupy TOTART. Współtworzyła lokalne podziemie artystyczne. Byli pionierami polskiej muzyki awangardowej i noise. Zapisali się w historii muzyki rozrywkowej m.in. tym, że spalili sprzęt nagłośnieniowy w Lipsku i gdańskiej Łaźni. W klubie Buffet ich koncert został przerwany, bowiem szklanki spadały z półek na głowy barmanów i barmanek. Tomek Żukowski (perkusista m.in. Biafro), który siedział w tym czasie na kolumnie sub-basowej, przeżywał stany ekstatyczne. W obecnym składzie SSP to zwarty, noise’owy duet, serwujący abstrakcyjną nie-muzykę przy użyciu analogowego generatora (syntezatora), znanego m.in. także z Prawatta i KSAS oraz zestawu Game-Boy’ów. Nie daje wytchnienia, ani ukojenia. To abstrakcyjny galimatias ośmiobitowych retro-dźwięków zapomnianej konsoli Nintendo, zaplątany w gąszcz generatorowych pisków, zgrzytów i warkotów. W obecnym składzie Szymon Albrzykowski i Sławek 'Oziego' Żamojda nagrali jeden album studyjny i dwa koncertowe. 21 lipca ukazuje się nowe wydawnictwo 'Rascheln Fallender Papiere', promowane przez utwór 'S' .Asia i Koty to zupełne przeciwieństwo Szelestu. To minimalizm w czystej formie: gitara, pianino i hipnotyzujący głos Joasi Kuźmy, która smutno i leniwie buduje nastrój w sposób przywodzący na myśl dokonania Cat Power czy PJ Harvey. Asia i Koty to muzyka skrajnie introwertyczna. Nie flirtuje z publicznością, nie kokietuje słuchaczy. Samoistnieje we własnym wszechświecie, do którego trzeba się wybrać osobiście. Jej debiutanckie wydawnictwo można ściągnąć ze strony: Asia i Koty

Źródło: Informacja prasowaZagłosuj na najlepsze wydarzenie na Warmii i Mazurach. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!