Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TOP 10 - Gry z NeoGeo

Materiał Partnera Zewnętrznego
Może część z was ma jeszcze schowaną w szafie tę kultową konsolę? Nadeszła pora, by ją wyjąć, przetrzeć kurz, znaleźć pudełko z kartridżami i w ten sposób powspominać lata młodości. Oto przedstawiamy najciekawsze gry, o których warto sobie przypomnieć i ponownie odpalić. Jednak jeśli ich nie znaliście, najwyższa pora nadrobić zaległości.

NeoGeo to konsola gier wideo czwartej generacji stworzona przez firmę SNK w 1990 roku. Była dostępna w dwóch wersjach: AES (Advanced Entertainment System) jako konsola domowa i MVS (Multi Video System) jako automat do gier. Oferowała grafikę 2D oraz dźwięk wysokiej jakości. Jako nośnika używała kartridży. Zostały na nią wydane 154 gry, z których my przedstawiamy 10 naszym zdaniem najciekawszych.

10. Pulstar

Niewątpliwie jest to jedna z najtrudniejszych strzelanek powstałych specjalnie dla NeoGeo. Czapki z głów dla wszystkich, którzy ją ukończyli. Gra wymaga wprawy, skupienia i umiejętności. Bez nich ciężko jest zrobić jakikolwiek progress, ale Pulstar jest tak świetnie zaprojektowany, że będziecie wytrwale próbowali dalej. Bez względu na swoją trudność, produkcja pozostaje rewelacyjnym dodatkiem do kolekcji każdego zagorzałego fana starych konsolowych gier.

9. Samurai Shodown II

Dzięki pięknej grafice, płynnej animacji i dużemu wyborowi barwnych postaci, z pewnością można stwierdzić, że druga część gry od SNK Playmore jest najlepszą z serii. Produkcja zawierała nowych zawodników i wspaniałe tła, a sterowanie było jeszcze poręczniejsze, niż w oryginale. Dzięki ogromnemu sukcesowi Samurai Shodown II wśród gier arkadowych, SNK dowiodło swojego stylu oraz bezgranicznej ambicji. Szkoda tylko, że nie powstało więcej gier serii, ale za przynoszenie czystej frajdy i za swoją dostępność, Samurai Shodown II nie ma sobie równych.

8. Blazing Star

Oczywiście, można śmiać się z połamanego angielskiego w tej produkcji, ale wcielając się w spaniałego strzelca Yumekobo będziecie zdumieni. Hipnotyzującymi pre-renderowanymisprite’ami, szalonymi bossami i świetnymi power-upamiBlazing Star uzasadnia swoją wysoką cenę i zaraz obok Pulstara pozostaje najlepszą strzelanką NeoGeo. Gra atakuje gracza podekscytowanymi wypowiedziami, intensywnymi falami obcych i dobrze nastrojoną mechaniką. Efekt końcowy to niesamowita jazda rollercoasterem, którą szkoda kończyć.

7. King of Fighters 98: The Slugfest

Umieszczenie kilku części King of Fighters na naszej liście byłoby zbyt proste, więc ostatecznie ograniczyliśmy się do jednej, najlepszej. Wszystko w tej grze po prostu krzyczy: „Spójrz na mnie. Jestem lepszy niż wszystko inne.” Produkcja oferuje satysfakcjonującą warstwę głębi,a jej kreskówkowa grafika nadal wygląda rewelacyjnie. Liczne i zróżnicowane tła są jednymi z najbardziej szczegółowych wśród wszystkich innych dookoła. Wystarczy wspomnieć jeszcze o ogromnym wyborze bohaterów i ot mamy kolejny ważny zakup dla fanów AES.

6. Windjammers

Windjammers udowadnia, że nie potrzeba świetnej grafiki i złożonej mechaniki walki, by stać się istotnym wydaniem na AES. Zasadniczo nie jest ono niczym więcej, niż atrakcyjniejszą wersja Ponga. Gra polega na rzucaniu freesbee pod odpowiednim kątem tak, by omijało przeciwnika. Windjammers jest jednym z najlepszych multiplayerów na NeoGeo. Łączy zręczne sterowanie z szybką rozgrywką, by stworzyć jedną z najprzyjemniejszych gier na rynku starych konsol. Jak wszystkie pierwszorzędne gry arkadowe łatwo wciąga oraz zawiera niuanse i techniki, które skłaniają do ciągłego powracania do niej.

5. The Last Blade

Oto gra, która nigdy nie przestanie wydawać się obdarzoną zbyt małą ilością miłości. Boleśnie piękna, wraz z jej sequelem, pozostaje jedną z najlepiej wyglądających, które ukazały się na NeoGeo. Szybkie tempo, niesamowita głębia i zbalansowane postaci przyciągnęły do niej ogromną rzeszę fanów, ale wciąż nie jest tak dobrze znana jak Samurai Shodown. Rozgrywka w The Last Blade, niepohamowane ruchy, umiejętność parowania i chwalebna estetyka pomogła zapoczątkować nową erę gier NeoGeo i udowodniła, jakim wszechstronnym sprzętem była konsola z 1990 roku.

4. Garou: Mark of The Wolves**

Wielu fanów gier retro z pewnością zna tę pozycję. Jest jedną z najlepszych bijatyk na AES i prawdopodobnie z najlepszą grafiką 2D. Ponadto całkowicie rewitalizuje serię Fatal Fury, oferując 11 nowych bohaterów, jedne z najbardziej dynamicznych efektów wizualnych, jakie pojawiły się na NeoGeo oraz niemal perfekcyjną mechanikę. Garou: Mark of The Wolves to dosyć droga gra, ale po jej zakupie być może nie będziecie potrzebować innych.

3. NinjaMaster’s

Czołówkę rozpoczyna gra, która często bywa zapominana i pomijana. Mogłoby się wydawać, że jest podobna do Samurai Shodown. Jednak w przeciwieństwie do Samurai Shodown, NinjaMaster’s to fighter oparty na atakach combo. Układanie ataków w łańcuchy i podziwianie ich na ekranie sprawia ogromną frajdę. Każda postać jest barwna, ma swoją historię i unikalne ruchy - dziesięciu unikalnych ninja walczy przeciwko sobie z osobistych powodów, a także by pokonać złego Nobunagę i przywrócić pokój w Japoni. Smaku grze dodaje jedyny w swoim rodzaju styl grafiki oraz świetna muzyka. Należy dodać że gra staje się coraz trudniejsza w miarę pokonywania kolejnych przeciwników. Aby cokolwiek w niej osiągnąć trzeba sporo ćwiczyć i nauczyć się kombinacji klawiszy do najpotężniejszych ruchów. Bez tego można pomarzyć o chociażby ujrzeniu ostatecznego bossa.

2. Fatal Fury Special

Fatal Fury Special to zasadniczo upiększona i odświeżona wersja trzeciej odsłony serii, a także odpowiedź SNK na Street Fighter 2: Champion Edition. Ulepszenia dotyczą nowego systemu combo, szybszej rozgrywki i dużo większego wyboru grywalnych postaci. Tym razem można wcielić się w każdego bossa z Fatal Fury 3, a także w kilka niegrywanych bohaterów z oryginalnego Fatal Fury, jak Geese’a Howarda i Ducka Kinga. Gra wygląda wspaniale, co jest zasługą masywnych sprite’ów i pięknych teł. Fatal Fury Special pozostaje jednym z najlepszych figterów "one-on-one". Najlepiej świadczą o tym niezliczone pozytywne recenzje.

1. Metal Slug

Metal Slug od Nazca pozostaje niekwestionowanym królem NeoGeo. Oczywiście, kochamy trójkę i X, ale oryginał po prostu wszystko robi dobrze. Akcja jest szybka i wściekła, a wygląd i zróżnicowanie poszczególnych poziomów nadal są imponujące. Pokonywanie kolejnych bossów daje niesamowitą satysfakcję, a muzyka idealnie wpasowuje się w klimat walki. To co odróżnia Metal Sluga od innych produkcji tego typu to pokłady humoru. Animacja również zasługuje na pochwałę, mimo swoich drobnych niedociągnięć. Kto nie grał w tego "run and guna" powinien natychmiast uzupełnić braki, bo naprawdę jest co podziwiać.

Źródło: Conowego.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto