Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (© http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/UWM_rektorat.jpg)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Internetowy system obsługi studenta, funkcjonujący na uczelniach naszego kraju ma zostać uruchomiony na olsztyńskim uniwersytecie. Dzięki niemu studenci pierwszego roku będą mogli zapisać się na zajęcia i sprawdzić oceny przez internet.

Jest to kolejny krok w kierunku usprawnienia uczelnianych formalności. Jednak Uniwersytecki System Obsługi Studenta będzie na razie przeznaczony tylko dla najmłodszych roczników. Pierwsze moduły systemu zostaną udostępnione w październiku.

Studenci ze starszych roczników będą kontynuować naukę w tradycyjny sposób. Dzięki nowemu systemowi studenci mają mieć możliwość sprawdzenia ocen przez Internet, co jednak nie wyeliminuje konieczności zdobywania wpisów.

Od października przez internet studenci będą mogli zapisać się na lektoraty i wf, a w przyszłości 30 procent zajęć mają stanowić wybrane przedmioty. Osoba kształcąca się na wybranym kierunku sama będzie decydować o odpowiadającej jej specjalności i wyborze wybranych przedmiotów. Za pośrednictwem USOS-u będzie mogła również decydować o momencie rozpoczęcia nauki z tych zajęć.

Poza tym USOS usprawni administrowanie uczelnią. System zawiera między innymi pełną bazę sal z ich wyposażeniem. Ma również obsługiwać wiele innych funkcji, które będą stopniowo dodawane.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

... (gość)

Nowy system miał ułatwić pracę, nie tylko wykładowcom, ale i studentom.
Jednak gdy przychodzi do pierwszych starć z rzeczywistością to cały system, jak i świadomość na jego temat kadry UWM jest żałosna. Zaliczyłam pierwszy rok, mam wszystkie wpisy z przedmiotów, mam wpis od Pani dziekan zaliczenia roku, ale mimo to w systemie widnieję jako student w trakcie I roku. Tylko i wyłącznie dlatego, że któryś z wykładowców nie wpisał do systemu zalki. Automatycznie, nie mogę otrzymać przedłużenia ważności legitymacji!Sytuacja dotyczy całego roku, a mimo to nic z tym nie zrobiono.
Mam nadzieje, ze wnioski z ostatnich wydarzeń zostaną wyciągnięte co do pewnych osób.