Wielki Dzień Pszczół Wielki Dzień Pszczół

Wielki Dzień Pszczół (© arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

8 sierpnia, w ogrodzie przy Muzeum Przyrodniczym w Krutyni, odbędzie się wielkie świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół.

Wielki Dzień Pszczół
W programie Wielkiego Dnia Pszczół będzie wspólne otwarcie hotelu dla owadów przed siedzibą Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Dodatkowo, każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta. Będzie można również dowiedzieć się jakie rośliny są przyjazne dla pszczół i warto sadzić je w ogrodach.

Podczas Wielkiego Dnia Pszczół, będzie możliwość spotkania z lokalnymi pszczelarzami, aby dowiedzieć się o trudach ich pracy oraz spróbować ich słodkich efektów w postaci miodu. Ogłoszony zostanie również konkurs plastyczny dla najmłodszych na najpiękniejszą pszczołę. Funkcjonować będą stoiska promocyjne Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Lasów Państwowych, na których będą prowadzone gry i zabawy edukacyjne.

Więcej o imprezach jest na stronie: Rozrywka na Warmii i Mazurach

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!