Rzeka Elbląg wylewa Rzeka Elbląg wylewa

Rzeka Elbląg wylewa. (© fot. A. Szałkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Elblągu woda w rzece Elbląg przekroczyła stan alarmowy. Trwa ewakuacja wyspy Nowakowskiej.

Dojazd do podelbląskich miejscowości Nowakowo i Suchacz jest utrudniony. Stan wód przekroczył poziom alarmowy w wyniku czego konieczne było zamknięcie mostu pontonowego w Nowakowie - informuje sierż. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.


Dojazd do tej miejscowości możliwy jest teraz tylko od strony trasy nr siedem przez miejscowość Bielnik Drugi. Kierowców jadących w stronę Tolkmicka prosimy, aby poruszali się trasą od ul. Fromborskiej przez Łęcze, ponieważ część drogi w Suchaczu może być nieprzejezdna z uwagi na miejscowe podtopienie. Na ul. Mazurskiej będzie wystawiony patrol ruchu drogowego, który w razie potrzeby pokieruje ruchem pojazdów.

W samym Elblągu podtopiona została część ulicy Panieńskiej. Na miejscu pracują tam m.in. strażacy. Policjanci zamknęli dla ruchu podtopiony odcinek ulicy.

* * *

Wszyscy mieszkańcy wyspy Nowakowskiej i Nowakowa na Żuławach mają się przygotować do natychmiastowej ewakuacji, ponieważ sytuacja powodziowa w tym miejscu jest tragiczna i wszystkie służby działające na miejscu nakazują wyprowadzenie się mieszkańcom - poinformował Stanisław Sołowiej - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Elbląskim.

Poziom rzeki podniósł się, bo silny, północny wiatr wpycha do niej wody Zalewu Wiślanego. Na razie jednak wichura i wysoka woda nie spowodowały w
mieście, ani w powiecie żadnych szkód - poinformował kapitan Przemysław Siagło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Strażacy będą układali worki z piaskiem na 50-cio metrowym odcinku ulicy Panieńskiej, najniżej położonej i najczęściej w związku z tym zalewanej przez tak zwaną cofkę.

Ponadto silny wiatr powalił od wczoraj w regionie 30 drzew. 18 już udało się strażakom usunąć. 11 nadal tarasuje drogi. Jak poinformowali strażacy utrudnienia z tego powodu są w okolicach Ełku, Giżycka, Gołdapii, Pisza i Bartoszyc.


Zobacz zdjęcia w pełnym rozmiarze:
Rzeka Elbląg przekroczyła stany alarmowe

Elbląg zalewa wyspę Nowokowską

Zalany most do Nowakowa

Wysoki stan rzeki Elbląg wciąż się podnosi

Mieszkańcy Nowakowa przygotowują się do ewakuacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: