"Czułość" Teatru kloszART po raz drugi w Olsztynie!

2013-03-06 09:17:49

Już 17.03.2013 roku (w niedzielę) o godzinie 17:00 zapraszamy serdecznie do Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM przy ul. K. Obitza 1 naspektakl "Czułość" Teatru kloszART.
Wstęp oczywiście wolny.

"Czułość" to opowieść o zagubieniu, manipulacji i swoistej grze o dusze, jaką prowadzą ze sobą niektórzy bohaterowie. Wraz z bohaterami trafiamy do domu pełnego tytułowej "czułości". Nie jest to jednak takie uczucie, jakie sobie wyobrażamy. Wraz z uwięzionymi w konwenansach postaciami wchodzimy coraz głębiej w pajęczynę przemocy, fałszu, przywidzeń i zatracenia siebie. Udziela się nam uczucie beznadziejności i potrzeby znalezienia życiowego przewodnika. Nie ufamy szczerości i prowadzimy ze sobą grę. I zanim się obejrzymy, znajdujemy się w pułapce. Komu można zaufać? Co należy zrobić, by uwolnić się z więzów tego domu? Czy ucieczka wystarczy? I jak sam dom będzie się bronił? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć podczas spektaklu Teatru kloszART.

Obsada:
Pani Platt - Agata Drozdowicz
Jo - Ewelina Jasińska
Herma - Agata Lichy
Alb - Karol Jerozolimski
M. - Adrian Kopp
Madonna Słuchająca Pieśni - Katarzyna Urbańska
Mojry -Barbara Sidor, Katarzyna Urbańska, Katarzyna Wiśniewska
Pustelnik - Mateusz Sobolewski
Mówiący Szeptem - Daniel Szymborski
oraz Jacek Parciak i inni.

Scenariusz: Henryk Bardijewski
Reżyseria: Adrian Kopp
Plakat: Karolina Bidzińska

***

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Początkowo tworzyli go: Karolina Ćwiklińska, Agnieszka Woźniak, Beata Piechowicz, Ewelina Jasińska, Marta Głownia i Adrian Kopp. Opiekowała się nami pani Magdalena Marek (wcześniej Cichocka). Po licznych odejściach i powrotach, skład „klosza” jest następujący: Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Agata Lichy, Zuzanna Miąsko, Barbara Sidor, Katarzyna Urbańska, Katarzyna Wiśniewska, Karol Jerozolimski, Jacek Parciak, Mateusz Sobolewski oraz Daniel Szymborski. Zespół prowadzi i wspiera pod względem reżyserskim oraz aktorskim Adrian Kopp.

Mają za sobą wiele przedsięwzięć, jak m. in. wieczory poetyckie, poświęcone Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Edwardowi Stachurze, spektakle "Romans Perlmplina i Belisy" F. G. Lorki, "Dusia, Ryba, Wal i Leta" autorstwa Pam Gems, „Czułość” wg Henryka Bardijewskiego, projekty kulturalne (np. Uliczka Sztuki), czy udział w warsztatach teatralnych, zarówno „domowych”(na które zapraszali znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Krystynę Spikert, Zbigniewa Marka Hassa czy Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku „kloszowców” działało w projekcie „Lato w teatrze” w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza oraz w Pracowni Tańca "Pryzmat", a dwie osoby - Ewelina Jasińska i Adrian Kopp - są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury.

Od października 2010 roku rozpoczęli współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, stając się jedną z agend kulturalnych działających pod egidą Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i kontynuują działalność na terenie naszego miasta.

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj