Nabór do Teatru kloszART!

2012-10-16 18:37:07

Zapraszamy wszystkich chętnych na nabór do studenckiego Teatru kloszART, który odbędzie się w Klubie Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" w Domu Studenckim numer 7 przy ul. Cz. Kanafojskiego 12 w piątek, 26.10 o godzinie 17:00.

Aby stać się aktorem, należy przygotować krótką formę autoprezentacji (tekst literacki, piosenka, taniec) i być punktualnie w Klubie ZPiT "Kortowo"
A może interesujesz się charakteryzacją, scenografią, oprawą techniczną czy muzyczną spektaklu? Teatr kloszART chętnie podejmie z Tobą współpracę!

Uwaga, nabór będzie poprzedzony krótkimi warsztatami!

Więcej informacji można uzyskać na stronie Teatru: teatrkloszart.pl lub za pośrednictwem maila: adi-kloszart@wp.pl


Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Olsztynie. Początkowo tworzyli go: Karolina Ćwiklińska, Agnieszka Woźniak, Beata Piechowicz, Ewelina Jasińska, Marta Głownia i Adrian Kopp. Opiekowała się nami pani Magdalena Cichocka(obecnie Marek). Po licznych odejściach i powrotach, skład „klosza” jest następujący: Sandra Cegiełka, Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Agata Jaśkiewicz, Agata Lichy, Zuzanna Miąsko, Katarzyna Urbańska, Karol Jerozolimski, Mateusz Sobolewski oraz Daniel Szymborski. Zespół prowadzi i wspiera pod względem reżyserskim oraz aktorskim Adrian Kopp.

Jako koło teatralne działaliśmy przy Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Mamy za sobą wiele przedsięwzięć, jak m. in. wieczory poetyckie, poświęcone Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Edwardowi Stachurze, spektakle "Romans Perlmplina i Belisy" F. G. Lorki, "Dusia, Ryba, Wal i Leta" autorstwa Pam Gems, czy warsztatach teatralnych, zarówno „domowych”(na które zapraszaliśmy znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Krystynę Spikert, Zbigniewa Marka Hassa, czy Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku „kloszowców” działało w projekcie „Lato w teatrze” w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza oraz w Pracowni Tańca "Pryzmat", a dwie osoby - Ewelina Jasińska i Adrian Kopp - są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury.

Od października 2010 roku rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim, na którym część kloszowców studiuje najróżniejsze kierunki.

Naszą salą jest Aula Teatralna Wydziału Humanistycznego UWM i to właśnie na niej zazwyczaj możecie nas oglądać podczas spektakli. Poza tym mamy swój klub w budynku Uniwersyteckiego Domu Rotacyjnego ul. Dybowskiego 7 (byly obiekt DS-120).

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj