Nabór do Teatru Studenckiego kloszART.

2013-11-10 12:23:47

Teatr kloszART zaprasza wszystkich zainteresowanych na nabór!

Jeśli chcesz choć przez chwilę być kimś innym, jedna osobowość to dla Ciebie za mało, masz głód występów artystycznych i różnorodnych kontaktów z innymi, to coś dla Ciebie! Podobnie, jeśli chcesz się realizować jako scenograf, reżyser dźwięku, czy świateł oraz także jako scenarzysta, czy reżyser!

Przygotuj krótką formę autoprezentacji i pojaw się na otwartym naborze do Teatru 17.11.2013 o godzinie 15:00 w sali numer 15 na Wydziale Humanistycznym UWM przy ul. K. Obitza 1.

Uwaga, nabór zostanie poprzedzony krótkimi warsztatami teatralnymi.

Jeśli masz pytania, pisz: adi-kloszart@wp.pl

---

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Początkowo tworzyli go: Karolina Ćwiklińska, Agnieszka Woźniak, Beata Piechowicz, Ewelina Jasińska, Marta Głownia i Adrian Kopp. Opiekowała się nami pani Magdalena Marek (wcześniej Cichocka). Po licznych odejściach i powrotach, skład „klosza” jest następujący: Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Agata Lichy, Barbara Sidor, Katarzyna Urbańska, Katarzyna Wiśniewska, Karol Jerozolimski, Jacek Parciak oraz Mateusz Sobolewski. Zespół prowadzi i wspiera pod względem reżyserskim oraz aktorskim Adrian Kopp.

Grupa ma za sobą wiele przedsięwzięć, jak m. in. wieczory poetyckie, poświęcone Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Edwardowi Stachurze, spektakle "Romans Perlmplina i Belisy" F. G. Lorki, "Dusia, Ryba, Wal i Leta" autorstwa Pam Gems, „Czułość” wg Henryka Bardijewskiego, projekty kulturalne (np. Uliczka Sztuki, czy aktualnie odbywający się - Dwie strony kurtyny), czy udział w warsztatach teatralnych, zarówno „domowych”(na które zapraszali znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Krystynę Spikert, Zbigniewa Marka Hassa czy Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku „kloszowców” działało w projekcie „Lato w teatrze” w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza oraz w Pracowni Tańca "Pryzmat", a dwie osoby - Ewelina Jasińska i Adrian Kopp - są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury.

Od października 2010 roku Teatr kloszART rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, stając się jedną z agend kulturalnych działających pod egidą Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i kontynuuje działalność na terenie Olsztyna.

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj