Najnowsza premiera Teatru kloszART!

2013-01-20 23:34:50

Zapraszamy serdecznie wszystkich wielbicieli teatru na pierwszy w tym roku spektakl Teatru kloszART! Tym razem będą Państwo mieli przyjemność zobaczyć młodych aktorów w dramacie "Czułość" wg H. Bardijewskiego. Wydarzenie to będzie miało miejsce już 2.02.2013 roku (sobota) o godzinie 18:00 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM przy ul. K. Obitza 1, a wstęp na spektakl jest oczywiście wolny.

"Czułość" to opowieść o zagubieniu, manipulacji i swoistej grze o dusze, jaką prowadzą ze sobą niektóre postaci. Wraz z bohaterami trafiamy do domu pełnego tytułowej "czułości". Nie jest to jednak takie uczucie, jakie sobie wyobrażamy. Wraz z uwięzionymi w konwenansach postaciami wchodzimy coraz głębiej w pajęczynę przemocy, fałszu, przywidzeń i zatracenia siebie. Udziela się nam uczucie beznadziejności i potrzeby znalezienia życiowego przewodnika. Nie ufamy szczerości i prowadzimy ze sobą grę. I zanim się obejrzymy, znajdujemy się w pułapce. Komu można zaufać? Co należy zrobić, by uwolnić się z więzów tego domu? Czy ucieczka wystarczy? I jak sam dom będzie się bronił? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć podczas spektaklu Teatru kloszART.

Obsada:
Pani Platt - Agata Drozdowicz
Jo - Ewelina Jasińska
Herma - Agata Lichy
Alb - Karol Jerozolimski
M. - Adrian Kopp
Madonna Słuchająca Pieśni - Katarzyna Urbańska
Mojry -Barbara Sidor, Katarzyna Urbańska, Katarzyna Wiśniewska
Pustelnik - Mateusz Sobolewski
Mówiący Szeptem - Daniel Szymborski
oraz Jacek Parciak, Joanna Kunigielis, Karolina Zadora-Łączkowska

Scenariusz: Henryk Bardijewski
Reżyseria: Adrian Kopp
Plakat: Karolina Bidzińska

***
Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Olsztynie. Początkowo tworzyli go: Karolina Ćwiklińska, Agnieszka Woźniak, Beata Piechowicz, Ewelina Jasińska, Marta Głownia i Adrian Kopp. Opiekowała się nami pani Magdalena Cichocka(obecnie Marek). Po licznych odejściach i powrotach, skład „klosza” jest następujący: Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Agata Lichy, Zuzanna Miąsko, Barbara Sidor Katarzyna Urbańska, Katarzyna Wiśniewska, Karol Jerozolimski, Jacek Parciak, Mateusz Sobolewski oraz Daniel Szymborski. Zespół prowadzi i wspiera pod względem reżyserskim oraz aktorskim Adrian Kopp.

Jako koło teatralne kloszART działał przy Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Mają za sobą wiele przedsięwzięć, jak m. in. wieczory poetyckie, poświęcone Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Edwardowi Stachurze, spektakle "Romans Perlmplina i Belisy" F. G. Lorki, "Dusia, Ryba, Wal i Leta" autorstwa Pam Gems, spektakl "Zawsze zbyt cicho i samotnie" na podstawie tekstów Basi Stępniak-Wilk czy warsztatach teatralnych, zarówno „domowych” (na które zapraszali znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Panią Tatianę Asmołkową, Panią Krystynę Spikert, Pana Zbigniewa Marka Hassa czy Pana Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku „kloszowców” działało w projekcie „Lato w teatrze” w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza oraz w Pracowni Tańca "Pryzmat", a dwie osoby - Ewelina Jasińska i Adrian Kopp - są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury.

Od października 2010 roku Teatr kloszART rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, na którym część kloszowców studiuje najróżniejsze kierunki.

Mail kontaktowy: adi-kloszart@wp.pl

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj