Powrót do Nocy Teatralnych!

2013-06-24 02:33:14

Już 29.06 (sobota) od godziny 19:00 na ulicy Rodziewiczówny (obok Spichlerza MOK) odbędzie się I Plenerowa Noc Teatralna im. Krystyny Spikert. Głównym organizatorem jest studencki Teatr kloszART.

Wydarzenie to ma na celu nie tylko integrację olsztyńskich nieprofesjonalnych środowisk artystycznych. Organizatorzy chcą zaprezentować mieszkańcom naszego miasta różnorodne występy artystów, o których czasem nie wiedzą, że działają na terenie Olsztyna oraz przypomnieć, że olsztyńska kultura nie ogranicza się tylko do swojego instytucjonalnego oblicza. Zaprosili również osoby o utrwalonej pozycji artystycznej, by mogły wymienić się z nami swoimi doświadczeniami oraz zaprezentować swoje dokonania.
Podczas wydarzenia będą mogli Państwo zobaczyć spektakle teatralne, monodramy, wziąć udział w otwartych warsztatach, prowadzonych przez teatralne autorytety, nauczyć się kilku przydatnych określeń w języku migowym, posłuchać poezji, muzyki oraz wiele innych...

I Plenerowa Noc Teatralna im. Krystyny Spikert ma również na celu wspomnienie oraz upamiętnienie tak zasłużonej osoby dla olsztyńskiego świata artystycznego, jaką była bez wątpienia Pani Krystyna Spikert. Teatr kloszART ma nadzieję, że sobotnie wydarzenie chociaż w części nawiąże do charakteru, klimatu i wagi dawnych Nocy Teatralnych, organizowanych właśnie przez Panią Spikert.

Wydarzenie jest zorganizowane dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Olsztyna oraz przy Patronacie Prezydenta Olsztyna - Pana Piotra Grzymowicza oraz Rektora UWM w Olsztynie - Jego Magnificencji Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. inż. Ryszarda Góreckiego.
I Plenerowa Noc Teatralna powstała dzięki współpracy z Akademickim Centrum Kultury przy UWM w Olsztynie, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie oraz Starym Zaułkiem.
Sponsorami wydarzenia są:
Piekarnia Podsiadły,
Książnica Polska,
Herbaty Świata.

Wstępny harmonogram (Uwaga! Godziny występów oraz ich kolejność może ulec zmianie!)

19:00 - 19:40 - uroczyste otwarcie wydarzenia, wspomnienie o Krystynie Spikert
19:40 - 20:30 - wykład i warsztaty Magdaleny Zaorskiej (dotyczące K. Stanisławskiego)
20:30-21:00 - kącik poezji z Mariolą Platte
21:00 - 21:30 - spotkanie z poezją śpiewaną (Aneta Koziestańska)
21:30 - 22:00 - Teatr Nieskromny - spektakl " GAŁCZYŃSKI-UNDERGROUND''
22:00 - 22:40 - warsztaty ze Zbigniewem Markiem Hassem (wiersz)
22:40 - 23:20 - Zuzanna Miąsko w monologu "Sandra K." na podstawie opowiadania Manueli Gretkowskiej
23:20 - 23:40 - Pracownia Tańca Pryzmat w spektaklu "open/close"
23:40 - 0:00 - Prezentacja Dawida Dziarkowskiego - studenta III roku Studium Teatralnego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie
0:00 - 1:15 - Teatr kloszART - spektakl "Przypadłość duchowa" na podstawie opowiadania I. Bergmana
1:15 - 1:45 - spotkanie z piosenką autorską (Aneta Koziestańska)
oraz w przerwach pomiędzy prezentacjami:
nauka języka migowego, blues z Nagłą Zmianą Planu i inne

Prowadzenie: Marta Markowicz

Uwaga, przed Nocą, od 17:00, odbędzie się IX Vegan Brunch – Vegan Grill w Starym Zaułku. Zapraszamy!

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj