Spektakl Teatru kloszART "Zawsze zbyt cicho i samotnie"

2012-11-07 21:58:48

Serdecznie zapraszamy Państwa na najnowszy spektakl dobrze znanemu już Olsztynowi Teatru kloszART.
Ich nowy spektakl - "Zawsze zbyt cicho i samotnie" - odbędzie się 16.11.2012 (piątek) o 19:00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy ul. Parkowej 1. Został zrealizowany dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Olsztyn.
Uwaga! Przed spektaklem Teatru kloszART, o godzinie 18:00, odbędzie się "Legenda o Łynie" - taneczne widowisko w wykonaniu m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo".


Fabułą spektaklu jest opowieść o współczesnej kobiecie, jej nieprzewidywalności i złożoności. W trakcie spektaklu padną próby odpowiedzi na pytanie o miejsce kobiety we współczesnym świecie i jej emocjonalność w stosunku do sztywnych norm społecznych.

Bazą fabuły będzie poezja Basi Stępniak-Wilk, śpiewającej i komponującej artystki kojarzonej z Krakowem - z kabaretem Loch Camelot, Piwnicą pod Baranami oraz z olsztyńskimi Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję", gdzie bywa częstym gościem.


Obsada:
Ewelina Jasińska jako Alicja,
Agata Jaśkiewicz jako Chór,
Zuzanna Miąsko jako Izabela,
Katarzyna Urbańska jako Karolina,
oraz Karol Jerozolimski, Adrian Kopp, Daniel Szymborski

Opracowanie muzyczne: Piotr Opatowicz
Wykonanie muzyczne: Jakub Staniak oraz Michał Baranowski z zespołu FadeOut

Reżyseria spektaklu: Adrian Kopp

***

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Olsztynie. Początkowo tworzyli go: Karolina Ćwiklińska, Agnieszka Woźniak, Beata Piechowicz, Ewelina Jasińska, Marta Głownia i Adrian Kopp. Opiekowała się nim pani Magdalena Marek. Po licznych odejściach i powrotach, skład „klosza” jest następujący: Sandra Cegiełka, Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Agata Jaśkiewicz, Agata Lichy, Zuzanna Miąsko, Katarzyna Urbańska, Karol Jerozolimski, Mateusz Sobolewski oraz Daniel Szymborski. Zespół prowadzi i wspiera pod względem reżyserskim oraz aktorskim Adrian Kopp.

Jako koło teatralne kloszART działał przy Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Mają za sobą wiele przedsięwzięć, jak m. in. wieczory poetyckie, poświęcone Markowi Grechucie, Agnieszce Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Edwardowi Stachurze, spektakle "Romans Perlmplina i Belisy" F. G. Lorki, "Dusia, Ryba, Wal i Leta" autorstwa Pam Gems, czy udział w warsztatach teatralnych, zarówno „domowych”(na które zapraszaliśmy znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Krystynę Spikert, czy Cezarego Ilczynę), jak i tych bardziej profesjonalnych. Kilku „kloszowców” działało w projekcie „Lato w teatrze” w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza oraz w Pracowni Tańca "Pryzmat", a dwie osoby - Ewelina Jasińska i Adrian Kopp - są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury.

Od października 2010 roku rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim, na którym część kloszowców studiuje najróżniejsze kierunki.

Spotykają się najczęściej w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM i to właśnie na niej zazwyczaj można oglądać ich podczas spektakli. Poza tym Teatr kloszART ma swój klub w budynku Uniwersyteckiego Domu Rotacyjnego ul. Dybowskiego 7 (były obiekt DS-120).

Jesteś na profilu Adrian Kopp - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj