Wakacje z robotyką i energią odnawialną

2013-04-09 20:19:28

Zapraszamy na niesamowite półkolonie z robotami! Warsztaty są dla wszystkich, którzy chcą poznać świat robotyki i jednocześnie świetnie się bawić. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Zajęcia są w formie 5-dniowych półkolonii z wyżywieniem, podczas których powstaną roboty zdolne do wykonywania najtrudniejszych zadań!

Podczas półkolonii dzieci poznają zasady pozyskiwania energii z naturalnych zasobów  - słońce i wiatr, zbudują elektrownie wiatrowe i słoneczne, samochody napędzane energią słoneczną, dowiedzą się jak taka energia jest gromadzona i przetworzona na energię elektryczną, jak przekazać tak pozyskaną energię do innych urządzeń np. zbudowanych wcześniej robotów, jak wykonać eksperymenty oraz udokumentować je dzięki oprogramowaniu NXT Date Logging.

„ROBOTYKA”
Zapraszamy na niesamowite zajęcia z robotami! Zajęcia są w formie pozalekcyjnej podczas których powstaną roboty zdolne do wykonywania najtrudniejszych zadań! Podczas każdego spotkania uczestnicy zbudują roboty z zestawów RoboKids i Lego Mindstorms NXT. Nauczą się je programować, czyli ożywiać. Aby „ożywić robota" kursanci uczą się pisać specjalny program na komputerze, a następnie po wgraniu go do robota, można już zacząć zabawę ze swoim dziełem.

„EKO ODKRYWCA”
Zajęcia bazują na zestawach edukacyjnych Lego Mindstorms NXT ( zestawy do robotyki ) oraz Lego Energia Odnawialna. Na zajęciach dzieci poznają zasady pozyskiwania energii z naturalnych zasobów  - słońce i wiatr, budują elektrownie wiatrowe i słoneczne, samochody napędzane energią słoneczną, dowiadują się jak taka energia jest gromadzona i przetworzona na energię elektryczną, jak przekazać tak pozyskaną energię do innych urządzeń np. zbudowanych wcześniej robotów, jak wykonać eksperymenty oraz udokumentować je dzięki oprogramowaniu NXT Date Logging.

Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z futurystycznym zestawem naukowym demonstrującym użycie alternatywnych źródeł energii. Stacja paliwowa (zasilana przez panel słoneczny) uzyskuje wodór z wody, który przepompowywany jest do pojazdu. Samochód jeździ tylko na wodór.

Nasze pókolonie to:
- 40h zajęć dydaktycznych,
- grupy wiekowe - 6-7 lat i 8-13 lat
- 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i napoje,
- dyplom ukończenia półkolonii,
- koszulkę T-shirt z logo „TwójRobot.PL”,
- dzieci pracują w małych, 2 osobowych zespołach dobieranych według wieku,
- nadzór Kuratora Oświaty
- 100% świetnej zabawy i wypoczynku,

Lokalizacje i terminy;
Szkoły w Olsztynie
SP2,SP19,SP30 - termin 1.07 - 5.07
SP2,SP13,SP30 - termin 8.07 - 12.07
SP3,SP13,SP34 - termin 15.07 - 19.07
SP3,SP13,SP34 - termin 22.07 - 26.07
SP3,SP13,SP34 - termin 29.07 - 2.08

Zapisyt: 89 722 95 22, 602 30 42 42 (pon.-pt. 9:00 – 16:00)
e-mail: olsztyn@twojrobot.pl, www.twojrobot.pl

Jesteś na profilu TwojRobot.pl Olsztyn - stronie mieszkańca miasta Olsztyn. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj