Zawodnicy taekwondo zdobyli 18 medali podczas mistrzostw Polski

Robert Orzechowski
Zawodnicy taekwondo zdobyli 18 medali
Zawodnicy taekwondo zdobyli 18 medali arch. Polskapress / zdj. ilustracyjne
Podczas mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim, które odbyły się w Warszawie, zawodnicy z Warmii i Mazur zdobyli 18 medali.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych byli Piotr Hatowski (OSW Start Olsztyn, +87 kg), Aleksandra Kowalczuk (Start, +73 kg), Magdalena Obrębska (Start, 53 kg), Justyna Pałaszewska (49 kg, Start), Karolina Ziejewska (Victoria Morąg, 62 kg) oraz Ewelina Mierzwińska (Kozłowo Nidzicki KTS, 57 kg).

Srebrne medale wywalczyli Anna Guzowska (Start, 49 kg), Magdalena Rutkowska (AZS OŚ Olsztyn, 53 kg), Klaudia Prusaczyk (AZS UWM, 67 kg), Patryk Chodnicki (AZS UWM, 68 kg), Karol Wielgosz (OSW Start, 80 kg),

Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Gabriela Guzowska (AZS UWM Olsztyn, 53 kg), Justyna Miszczak (Olecko Hidori, 57 kg), Sylwia Okuniewska (AZS UWM, 67 kg), Maurycy Miszczak (Hidori, 68 kg), Michał Wielgosz (OSW Start, 68 kg).

Ekipa OSW Start Olsztyn zajęła ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

źródło: warmia.mazury.pl

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego