Anwil Włocławek - BC CSU Sibiu 84:71. Pożegnanie z FIBA Europe Cup 2023/24. Zdjęcia

Oliwia Nowak
Joachim Przybył
Anwil Włocławek - BC CSU Sibiu 84:71 (22 listopada 2023)
Anwil Włocławek - BC CSU Sibiu 84:71 (22 listopada 2023) Oliwia Nowak
W środę, 22 listopada 2023 roku, w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil Włocławek zmierzył się z rumuńskim zespołem BC CSU Sibiu w ramach 6. i ostatniej kolejki FIBA Europe Cup. To był ostatni mecz włocławian w sezonie 2023/24. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Duże rozczarowanie we Włocławku. Anwil Włocławek bronił trofeum w FIBA Europe Cup, ale w pierwszej rundzie grupowej rozczarował i pożegnał się już z rozgrywkami.

To koniec europejskiej przygody koszykarzy z Włocławka, obrońca trofeum z poprzedniego sezonu nie zdołał wyjść z grupy. Ostatni środowy mecz Anwilu Włocławek z Sibiu nie miał już znaczenia. Już przed ostatnią kolejką cztery drużyny z drugich miejsc miały lepszy bilans (polski zespół z czterech meczów klasyfikacyjnych wygrał tylko jeden). We wtorek wieczorem dwa ostatnie miejsca w tej puli zajęły Kalev Talin (wygrał w Saragossie, choć do przerwy przegrywał 14 punktami, a ostatnią kwartę wygrał 26:8) i Rostock Seawolvers po wygranej z litewską Jonavą.

Tak jak niedawno przewidywał trener Anwilu Włocławek Przemysław Frasunkiewicz, o niepowodzeniu włocławian zadecydowała porażka po najsłabszym meczu sezonu [*]25.10.2023: Caledonia Gladiators - Anwil Włocławek w Glasgow. Gdyby wtedy Anwil Włocławek wygrał, to zapewne spokojnie awansowałby do drugiej rundy. A tak obrońcy trofeum nie zobaczymy już w kolejnej rundzie z udziałem szesnastu najlepszych drużyn.

Rumuński Sibiu nie wygrał do tej pory meczu w fazie grupowej. Temperatura w Hali Mistrzów był wyraźnie chłodniejsza niż zwykle, a mecz momentami przypominał mocniejszy sparing przed sezonem. Anwil Włocławek na wyjeździe wygrał różnicą 38 punktów, ale u siebie wolniej budował przewagę. Jeszcze w 17. minucie było tylko 30:29, ale seria trafień z dystansu (Luke Petrasek i Tanner Groves) zapewniła włocławianom bezpieczniejszą przewagę do przerwy.

W 24. minucie przewaga przekroczyła 20 punktów (52:31) i Anwil Włocławek już do końca meczu całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Była okazja do ogrania rezerwowych, a sporo czasu dostał m.in. 16-letni Bartosz Łazarski, który zdobył w tym meczu swoje pierwsze punkty w europejskich pucharach.