Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne warsztaty - Jak rozpocząć własny biznes?

Redakcja
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lecture_Hall.JPG
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lecture_Hall.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lecture_Hall.JPG
Masz świetny pomysł na biznes, ale po prostu nie wiesz od czego zacząć? Eksperci Fabryki Innowacji podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem na temat rozpoczęcia Twojej własnej kariery jako przedsiębiorcy! Praca dla siebie może otworzyć przed Tobą nowe możliwości, w tym niezależność finansową, elastyczność w planowaniu i zajmowanie się czymś, co lubisz.

Już 16 maja 2011 roku odbędą się bezpłatne warsztaty „Jak rozpocząć własny biznes?” zorganizowane we współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Innowacji, a prowadzącymi będą specjaliści z zespołu zarządzającego: Jacek Bzdurski i Krzysztof Nowański, którzy podzielą się z Uczestnikami nie tylko swoją specjalistyczną wiedzą, ale również tajnikami własnych osiągnięć biznesowych. W spotkaniu weźmie także udział Konrad Wisz - twórca aplikacji MAC i OS - nowoczesnych rozwiązań dla urządzeń mobilnych i prezes zarządu spółki DREAMS COME TRUE, która powstała dzięki wejściu kapitałowemu Fabryki Innowacji.

Celem szkolenia będzie poszerzenie znajomości zagadnień biznesowych takich, jak: metodyka budowy biznes planu przedsięwzięcia, identyfikacji źródeł pozyskania kapitału i przygotowania procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego. „Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do zdobycia wiedzy nie tylko o tym, jak założyć własną firmę, ale jak pozyskać finansowanie dla realizacji swoich pomysłów biznesowych – mówi Krzysztof Nowański, wiceszef projektu Fabryka Innowacji. – Uważam, że spotkanie to może być bogatym źródłem inspiracji dla studentów i początkujących przedsiębiorców. Mam nadzieję, że poprzez nasze działania w ramach Fabryki Innowacji zachęcimy wiele osób do rozpoczęcia ich własnych, nowych przedsięwzięć biznesowych”.

Fabryka Innowacji ma na celu inkubację nowych przedsięwzięć biznesowych i pomoc
w tworzeniu nowych firm poprzez doradztwo i dostarczanie szerokiej gamy usług dla nowo tworzonych przedsiębiorstw, w tym wsparcie finansowe i techniczne.

Warsztaty „Jak rozpocząć własny biznes?” odbędą się 16 maja 2011 roku, w sali 116 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UWM, przy ul. M. Oczapowskiego 12B w Olsztynie. Początek o godzinie 12.00. Udział w warsztatach, po uprzedniej rejestracji, jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres [email protected]

AGENDA

PONIEDZIAŁEK, 16 MAJA 2011, GODZ. 12.00
BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA UWM, OLSZTYN
11.30 – 12.00 Rejestracja uczestników
12.00 – 12.15 Powitanie i prezentacja zagadnień
12.15 – 13.00 Jak założyć firmę?
• Planowanie działalności i zakładanie firmy - case-study
• Biznesplan przedsiębiorstwa i strategia rozwoju firmy

• Biznesplan przedsiębiorstwa i strategia rozwoju firm
13.00 – 13.30 Możliwości finansowania, powstawania i rozwoju przedsiębiorstw
13.30 – 14.00 „DREAMS COME TRUE” – spółka założona przy wsparciu kapitałowym „Fabryki Innowacji”
14.00 – 14.30 Przerwa
14.30 – 15.00 Pytania i dyskusja uczestników
15.00 – 15.30 Podsumowanie i zakończenie spotkania

***

Fabryka Innowacji powstała w celu organizacji i obsługi powstawania innowacyjnych przedsięwzięć opartych na nowych technologiach w wielu obszarach, między innymi: handel elektroniczny (e-Biznes), e-Pieniądz, e-Edukacja, ochrona środowiska, transport, energetyka, itp. Fabryka Innowacji oferuje wsparcie osobom fizycznym, które mają innowacyjny pomysł lub są twórcami nowatorskiej technologii i są zainteresowane ich komercjalizacją. Fabryka Innowacji to projekt, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013, Działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej, z którego częścią dotacji na kapitałowe wsparcie dla przedsiębiorczych koordynuje Fundacja Towarzystwo Ekonomiczno – Społeczne działająca wraz z czterema partnerami: Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. (RARR), Rzeszów, Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim (UWM), Olsztyn, Polsko - Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych (PJWSTK), Warszawa i Politechniką Warszawską (PW), Warszawa.

***

Jacek Bzdurski - Dyrektor Projektu / Przewodniczący Komitetu Sterującego
Absolwent MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie, Podyplomowych Studiów Informatyczne Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Posiada specjalistyczną wiedzę
w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, organizowania rynku wewnętrznego oraz tworzenia produktów, budowania strategii rozwoju biznesu oraz negocjacji. Prowadził również specjalistyczne szkolenia z zakresu komunikacji w korporacji, zasad tworzenia i sprzedaży produktów i obsługi klienta kluczowego. Brał udział w projektach restrukturyzacji całych przedsiębiorstw (IMGW), jak i wydzielonych części przedsiębiorstwa (Vattenfall, France Telecom, Telekomunikacja Polska S.A.).Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu dużych (ponad 600 użytkowników) projektów wdrożeniowych systemów zarządzania firmą (SAP, IFS) dla przedsiębiorstw wielo i jedno zakładowych (GZE, Elektrociepłownie Warszawskie, Vattenfall, Coltran, Reinhold&Mala). Prowadził i koordynował międzynarodowe (Szwecja, Finlandia, Niemcy) projekty informatyczne w zakresie organizacji spółek typu shared services oraz projekty w zakresie infrastruktury informatycznej (WAN, systemy email, serwerownie, bazy danych korporacyjnych). Realizował projekty inwestycyjne dla energetyki w zakresie planowania inwestycji, realizacji inwestycji takich, jak uruchamianie Elektrociepłowni Kawęczyn w latach 1983-1987 (ciągi technologiczne). W ramach realizacji projektów innowacyjnych w zakresie ochrony środowiska, po stronie inwestora (Elektrociepłownie Warszawskie SA), wdrażał rozwiązania dla przemysłowego odsiarczania spalin (pierwsza instalacja przemysłowa na świecie w Elektrociepłowni Kawęczyn) pod nadzorem Agencji Atomowej w Wiedniu.

Krzysztof Nowański - Dyrektor ds. Technologii / Wiceprzewodniczący Komitetu Sterującego
Absolwent MBA Politechniki Warszawskiej, London Business School, HEC, NHH w Warszawie, magister inżynier Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Systematycznie poszerzał swoją wiedzę biorąc udział w wielu specjalistycznych szkoleniach branżowych z zakresu telekomunikacji, IT, Internetu, ITIL, PRINCE2, e-gospodarki, zarządzania jakością, zarządzania ryzykiem, zarządzania personelem, zarządzania strategicznego, zarządzania zmianami, zarządzania finansami jak również w seminariach i konferencjach międzynarodowych (SEPA, eInvoicing, London). Posiada bogate doświadczenie zawodowe: ITInfo Sp z o.o. (doradca i operator systemu dokumentu elektronicznego ePlatforma); ZigZag Sp z o.o. - Internet Group S.A., Grupa Internetowa (konsultant); IMP Polska Sp. z o.o. - Integrator Internetowy i Agencja Interaktywna, należąca do grupy CR Media S.A. (dyrektor zarządzający), e-logics - doradztwo marketingowo-biznesowe (właściciel), e-point S.A. - Integrator Systemów Internetowych (dyrektor ds. operacji). Pracował również w Netia Telekom S.A., J’son & Partners i Polnet Technologies International. Brał udział w opracowaniu koncepcji, specyfikacji platformy dokumentu elektronicznego ePlatformy i wykonaniu z zespołem informatyków w ramach ITInfo. Wspólnie z Informedia Polska prowadził specjalistyczne szkolenia z zakresu faktury elektronicznej oraz jej implementacji w biznesie (dotąd odbyło się 8 edycji). Prowadził prezentacje systemu eFaktura.com.pl na konferencji „SEPA, eInvoicing” w Londynie w 2006 roku. Jest założycielem
i pomysłodawcą: efaktura.com.pl. Prowadził i nadzorował wdrożenie zaawansowanych mechanizmów podpisu elektronicznego (Xades, xmldsig.core) do dokumentów elektronicznych w postaci xml. Jet.Mail – opracowanie koncepcji i specyfikacji nowego produktu w ramach IMP Polska Sp. z o.o. (dywersyfikacja oferty produktowej), wykonanie z zespołem informatyków. Active.CMS – opracowanie koncepcji i specyfikacji kompletnego systemu do zarządzania serwisami WWW, wykonanie oraz wdrożenie w ramach e-point SA. Koordynował i nadzorował przeprowadzenie badań rynku i analiz w zakresie rynku IT, telekomunikacji, mediów, Internetu oraz e-Commerce w Polsce i Europie Centralnej (ocena infrastruktury telekomunikacyjnej w Bośni i Hercegowinie po zniszczeniach wojennych, e-Commerce w Republice Czeskiej). Prowadzał specjalistyczne szkolenia z zakresu SDH dla działu technicznego Netii.

Źródło: Informacja prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto