Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Beztroskie wakacje: Policja apeluje o bezpieczeństwo po ostatnim dzwonku szkolnym

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego Sylwester Kasprowicz
W piątek 23 czerwca br. uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek i rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Jednak aby ten okres był nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny, funkcjonariusze z Oleckiej Komendy Policji podejmują szereg działań i spotkań z dziećmi już od kilku tygodni. Podczas tych interakcji przypominają o konieczności zachowania bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na terenie miasta i na wsi.

Bezpieczne Wakacje 2023

W ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2023” biorą udział zarówno dzielnicowi, policjanci prewencji jak i ruchu drogowego. Funkcjonariusze podejmują zadania nie tylko profilaktyczne i informacyjne, ale także prewencyjne i kontrolne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Intensywne kontrole i nadzór będą prowadzone również na drogach powiatu oleckiego. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzeganie przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto funkcjonariusze będą eliminować z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa.

Zbiorniki wodne pod policyjnym nadzorem

Pod policyjnym nadzorem znajdą się także zbiorniki wodne. Mundurowi przy użyciu łodzi motorowej będą patrolować wody jeziora Oleckie Wielkie, kontrolując kąpieliska strzeżone jak i niestrzeżone. Szczególną uwagę zwracać będą na użytkowników sprzętów pływających i będą kontrolować stan trzeźwości takich osób. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających na wodzie funkcjonariusze skoncentrują swoją uwagę także na tym, aby każdy korzystał ze środków ratunkowych i asekuracyjnych takich jak kapoki.

Apel Policji

Policjanci apelują także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka pomoc.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić kontrole autobusów. Policja przypomina więc rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, że mogą zgłaszać wyjazd do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleckiej komendy pod numer telefonu: +48477353248 lub do Oficera Dyżurnego +48477353200. W pilnych przypadkach, np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Źródło: olecko.policja.gov.pl

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem lub nadchodzące wydarzenie? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na [email protected].

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Beztroskie wakacje: Policja apeluje o bezpieczeństwo po ostatnim dzwonku szkolnym - Olecko Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto