Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzięki inżynierii genetycznej stworzono pierwsze małpy z chorobą Parkinsona

Materiał Partnera Zewnętrznego
Kilka miesięcy temu chińscy naukowcy ujawnili, że stworzyli transgeniczne małpy z autyzmem, a teraz okazało się, zespół badaczy z Japonii wykorzystał tę samą technologię, by powołać do życia pierwsze małpy z chorobą Parkinsona. Może to doprowadzić do opracowania skutecznych metod leczenia tej przypadłości, ale czy cel uświęca środki?

Jak podaje serwis New Scientist, zespół, któremu przewodził HideyukiOkano z Uniwersytetu Keiō w Tokio, wykorzystał metody inżynierii genetycznej, by powołać do życia pierwsze małpy z chorobą Parkinsona. Badacze pokazali je, i kilka innych swoich zwierząt, w zeszłymi miesiącu. Teraz każda z małp ma po 3 lata i u wszystkich obserwuje się ostrzegawcze objawy choroby.

By stworzyć małpy z chorobą Parkinsona, zespół Okano wyizolował zmutowaną wersję ludzkiego genu o nazwie SNCA, który jest związany z przypadłością, a następnie przekazał je małpom marmozetom. Jako ssaki naczelne, małpy są idealnymi kandydatami do tego typu badań medycznych. Wcześniej, chińscy naukowcy stworzyli małpy z autyzmem, a inni już planują „przekazać” tym zwierzętom kolejne choroby specyficzne dla ludzi, takie jak schizofrenia.

Czytaj więcej: www.conowego.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto