Ekstraklasa piłkarzy ręcznych - Warmia - MMTS 26:30

Rafał Cybulski
Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - MMTS Kwidzyn 26:30 (12:13).

W pierwszej połowie niemal cały czas górą byli gospodarze. Warmia od początku zyskała minimalną przewagę, a w 22 minucie prowadziła nawet 10:7.

Olsztynianie dobrze współpracowali z kołowym, a akcje Mateusza Jankowskiego kończyły się golami bądź rzutami karnymi. Końcówka pierwszej polowy należała jednak do kwidzynian, a pierwsze skrzypce, tak jak w poprzednim meczu z Nielbąznów grał Robert Orzechowski.

Reprezentant Polski pojawił się na boisku dopiero w 20 minucie i od początku grał tak, jakby chciał pokazać trenerowi Krzysztofowi Kotwickiemu, że nieco zbyt długo trzymał go na ławce rezerwowych. Dzięki akcjom "Orzecha" MMTS szybko odrobił straty, a na przerwę schodził z jednobramkową przewagą.

Początek drugiej połowy kwidzynianie też mieli dobry i 34 minucie po golu Kamila Kriegera prowadzili już 16:13. Od tego momentu do końca kontrolowali sytuację, choć na 9 minut przed końcem gry Warmii na chwilę udało się zniwelować dystans do jednej bramki.