Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:1! Świetny Grzegorz Szymański

RP
Zdjęcie ilustracyjne (archiwum Polskapresse)
Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:1! Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że odniesione w hali rywala. W drużynie trenera Krzysztofa Stelmacha świetnie spisał się - wracający do stolicy Warmii i Mazur po kilkuletniej przerwie - Grzegorz Szymański, wybrany na MVP spotkania!

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:1!

Premierowa odsłona meczu i sezonu 2013/2014 Plusligi przebiegała pod dyktando Jastrzębskiego Węgla. Grę gospodarzy dobrze prowadził nowy rozgrywający ekipy ze Śląska - Michał Masny. Na pierwszej przerwie technicznej Jastrzębianie prowadzili 8:5. W dalszej części seta goście z Olsztyna postawili na bardzo mocną zagrywkę - szczególnie dominował tutaj Piotr Hain. Taktyka ta przyniosła efekt i ostatecznie, po dość nerwowej końcówce, Indykpol AZS wygrał pierwszego seta 25:22.

Druga partia przebiegała według tego samego scenariusza - siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie radzili sobie z potężnymi serwisami gości z Olsztyna. Dopiero przy stanie 12:15, gospodarze złapali właściwy rytm gry, szybko doprowadzili do remisu, a dzięki atakom Michała Łaski i przede wszystkim rezerwowego Krzysztofa Gierczyńskiego, wygrali tę partię 25:20. Jeśli ktoś z fanów Jastrzębskiego Węgla myślał, że wszystko wróciło już do normy, to grubo się pomylił. W trzecim i czwartym secie zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn wciąż prezentowali się bardzo dobrze, przede wszystkim w elemencie zagrywki. Oprócz Piotra Haina bardzo dobrze serwował środkowy Oivanen. Do tego bardzo pewnym punktem w ataku olsztynian był Grzegorz Szymański (MVP meczu). Ostatecznie trzeci i czwarty set zakończyły się zwycięstwem Indykpolu 25:21. Cały mecz goście wygrali 3:1 i niespodziewanie ruszyli w podróż na Warmię i Mazury z 3 punktami w ligowej tabeli!