Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jak będzie wyglądać obwodnica Dobrego Miasta (WIDEO)

OPRAC.:
Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Wideo
od 16 lat
Planowana obwodnica Dobrego Miasta była tematem spotkania informacyjnego, które odbyło się 8 listopada w auli Zespołu Szkół. Mieszkańcy dowiedzieli się o szczegółach tej ważnej inwestycji drogowej, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i płynność ruchu w mieście. Czy obwodnica Dobrego Miasta jest potrzebna? Jak ma wyglądać? Jak jest planowany jej przebieg i dlaczego? Kto ją zrealizuje? Odpowiedzi na te i na inne pytania, udzielali mieszkańcom miasta, włodarze Dobrego Miasta oraz przedstawiciele GDDKiA podczas spotkania informacyjnego.
obwodnica Dobrego Miasta
Polska Press

W Dobrym Mieście, 8 listopada, zorganizowano spotkanie informacyjne na temat planowanej obwodnicy. Przedstawiono dwa warianty obwodnicy, które mają wspólny początek na odcinku DK51 Smolajny – Kosyń i wspólny koniec na obwodnicy Barcikowa. Obwodnica ma ominąć miejscowość Stary Dwór.

obwodnica Dobrego Miasta
Polska Press

Obwodnica ma na celu odciążyć centrum Dobrego Miasta od ruchu tranzytowego. To poprawi bezpieczeństwo i komunikację w mieście. Inne korzyści to lepsze warunki środowiskowe, np. mniejsza emisja spalin i hałasu, oraz rozwój gospodarczy terenów przy obwodnicy.

Budowa obwodnicy jest planowana na lata 2028-2031. Inwestycja jest częścią rządowego Programu Budowy Stu Obwodnic w Polsce. Obwodnica będzie drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 m każdy.

Zadanie będzie realizowane przez firmę Strabag, która zaoferowała wykonanie prac za 18,8 mln zł w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Nie liczą się okresy zimowe, tj. od 16 grudnia do 15 marca. To ważna inwestycja dla poprawy infrastruktury drogowej w Dobrym Mieście i okolicach.

obwodnica Dobrego Miasta
Polska Press

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak będzie wyglądać obwodnica Dobrego Miasta (WIDEO) - Dobre Miasto Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto