Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jak unikać cyberzagrożeń - szkolenie dla policyjnych profilaktyków

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej, realizuje projekt pt. „Jak unikać cyberzagrożeń - podniesienie kompetencji funkcjonariuszy Policji”. W ramach projektu zaplanowane jest przeszkolenie 42 osób - profilaktyków oraz dzielnicowych z komend powiatowych i miejskich policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Jak unikać cyberzagrożeń - podniesienie kompetencji funkcjonariuszy Policji

Obecnych na szkoleniu gości przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Edward Szydłowski. Obecni również byli wspólorganizatorzy całego przedsięwzięcia - Naczelnik wydziału Komunikacji Społecznej mł. insp. Leszek Róziecki oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Szymon Brzdąkiewicz.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji funkcjonariuszy Policji prowadzących działalność profilaktyczną oraz zajmujących się bezpośrednim dotarciem do społeczności lokalnej województwa warmińsko-mazurskiego, w zakresie podejmowania działań prewencyjnych, ukierunkowanych na promowanie cyberbezpieczeństwa. Funkcjonariusze poszerzą wiedzę na temat aktualnych zagrożeń z zakresu cyberprzestępczości finansowej, poznają mechanizmy działania cyberprzestępców i skuteczne sposoby przeciwdziałania takim zjawiskom. Podniosą również świadomość na temat współczesnych zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Podczas prowadzonych zajęć policjanci wysłuchają wykładów prowadzonych przez policjantkę Zarządu w Olsztynie CBZC, policyjnego psychologa, jak i przedstawicieli instytucji współpracujących z warmińsko- mazurską policją.

Źródło: KMP Olsztyn

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto